Aktuality

07.08.2019 01:00

Pět milionů Ryanairu v Praze

(red), www.prg.aero Pět milionů Ryanairu v Praze

Irská nízkonákladová společnost Ryanair s prvním letošním srpnovým dnem oslavila pět milionů přepravených cestujících na pražském ruzyňském letišti od dubna 2014, kdy zahájil provoz linek z Prahy do Dublinu a Londýna Stansted a začal nabízet letenky za nízké tarify. Pětimiliontý zákazník cestoval na letu Ryanairu z Prahy do Rigy, která je součástí letního letového řádu 2019. Ryanair v letní sezoně nabízí celkem jednatřicet linek.

Denis Barabas, zástupce manažera mezinárodní komunikace letecké společnosti Ryanair k tomu uvedl, že letecká společnost s potěšením oslavila pět milionů přepravených zákazníků z/do Prahy od dubna 2014, kdy zahájila provoz linky z Prahy do Dublinu a Londýna Stansted. Letos v létě provozuje Ryanair do/z Prahy celkem šestnáct linek, konkrétně do Ammánu, Bari, Billundu, Bournemouthu, Kodaně, Göteborgu, Marrákeše, Marseille, Palmy de Mallorky, Paříže, Pescary, Pisy, Rigy, Stockholmu, Benátek a Zadaru, čímž zdůrazňuje svůj závazek vůči České republice i střední a východní Evropě.
Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha k tomu dodal, že si firma provozující pražské letiště váží Ryanairu jako důležitého obchodního partnera a má radost z jeho úspěchu, kterého na linkách operovaných z Prahy dosahuje. Letiště Praha podle jeho slov s povděkem vidí postupné navyšování počtu destinací a dlouhodobý pozitivní trend v nárůstu počtu jeho cestujících. Aktuálně je Ryanair v pořadí třetím největším dopravcem na trhu vzhledem k podílu přepravených cestujících v Praze.
V letním letovém řádu 2019 nabízí dvě další bázovaná letadla (ke stávajícím dvěma letounům) a šestnáct nových linek do Ammánu, Bari, Billundu, Bournemouthu, Kodaně, Göteborgu, Marrákeše, Marseille, Palma de Mallorcy, Paříže, Pescary, Pisy, Rigy, Stockholmu, Benátek a Zadaru. Tedy celkem jednatřicet operovaných z a do Prahy a sto třicet letů týdně, což znamená zhruba 2,4 mililonu přepravených cestujících ročně a s tím souvisejících zhruba třináct set pracovních míst na letišti ročně podle statistik společnosti ACI.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama