Aktuality

09.11.2017 01:00

Pátá linka Czech Airlines Technics

(red), www.csatechnics.com Pátá linka Czech Airlines Technics
Firma Czech Airlines Technics (CSAT), která je dceřinou společností Českého Aeroholdingu, která poskytuje služby v oblasti údržby a oprav letadel, od podzimu roku 2017 otevírá už pátou linku těžké údržby pro letadla typu Boeing 737CG/NG, A320 Family nebo ATR. Díky dalšímu rozšíření v oblasti těžké údržby letadel se zvýší kapacita objemu zakázek o dvacet pět procent. S plánovaným otevřením v pořadí již páté linky souvisí i nábor přibližně osmdesáti  pracovníků.
„Těžká údržba letadel tvoří již dnes přes 50 procent z celkových výnosů CSAT a podle současných odhadů bude o tyto údržbové práce v budoucnu ještě větší zájem. Investice do páté linky jsou v souladu s celkovou strategií optimalizovat kapacity a flexibilně reagovat na poptávku na trhu, která v případě CSAT směřuje k rozvoji těžké údržby a nabídce vysoce kvalitních komplexních služeb,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu, výhradního akcionáře Czech Airlines Technics.
Zřízení páté linky si vyžádalo dodatečnou investici, která zahrnovala kompletní vybavení hangárového stání i materiálového vybavení ve stávajícím technickém zázemí hangáru F v areálu Letiště Václava Havla Praha bez nutnosti dalších stavebních zásahů a úprav.
„Podepsali jsme několik exkluzivních dlouhodobých smluv s garantovanými objemy zakázek na těžkou údržbu letadel. Aktuální kapacita je zcela vyprodaná na několik let dopředu, takže navýšení kapacity je logickým krokem, aby se společnost mohla dále rozvíjet. Současní zákazníci navíc postupně navyšují počet letadel ve flotile, takže rosteme s nimi,“ dodal Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.
Pro adekvátní personální zajištění páté linky souvisí nábor přibližně 80 pracovníků, který probíhá již od začátku tohoto roku a jeho nedílnou součástí je i proškolení a zapracování nových zaměstnanců. Dlouhodobě nové zaměstnance pomůže pokrýt i exkluzivní spolupráce se Střední odbornou školou civilního letectví v Praze-Ruzyni. Cílem této spolupráce a stipendijního programu, který funguje druhým rokem, je garantovat studentům uplatnění bezprostředně po ukončení studia, navíc v renomované firmě s dlouholetou tradicí poskytování kvalitních služeb v oblasti údržby a oprav letadel.
Od roku 2014 se jedná již o druhé rozšíření kapacity v oblasti těžké údržby letadel. Z důvodu naplněné kapacity společnost otevřela čtvrtou linku těžké údržby již v roce 2015.
V rámci těžké údržby letadel se provádějí pravidelné předepsané revizní prohlídky, náročnější opravy, modifikace letadlových systémů a konstrukcí, výměny motorů, výměny podvozků a modifikace interiérů kabiny.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama