Aktuality

03.10.2018 01:00

Pardubická ERA míří do Varšavy

(red), www.era.aero Pardubická ERA míří do Varšavy
Pardubické společnosti ERA se podařilo zvítězit v dalším tendru a tak se její systém bude používat i na varšavském mezinárodním letišti. Firma ERA, která se členem skupiny OMNIPOL, totiž v polovině letošních prázdnin, spolu s polskou firmou GISS, podepsala smlouvu na dodávku letištního systému na mezinárodní letiště Fryderyka Chopina. Na základě vítězství v mezinárodním tendru konsorcium ERA/GISS dodá přehledový letištní systém pro polské řízení letového provozu PANSA. Přehledový multilaterační systém bude sloužit jako součást komplexního řešení pro řízení pozemního provozu na mezinárodním Chopinově letišti, čímž dojde ke zvýšení bezpečnosti řízení letového provozu.
„Touto důležitou zakázkou v zemi našeho souseda se počet ERA systémů na evropských letištích zvýšil na třicet. Naše silná pozice na evropském trhu nám pomáhá prosadit se i jinde ve světě, jelikož legislativa a standardy pro letecký provoz vznikají zejména na půdě evropských organizací,“ uvedl vedoucí obchodního úseku Jakub Thomas. „Jsem rád, že se firmě daří zvyšovat počet zákazníků a zároveň rozšiřovat produktové portfolio a to nejenom pro segment řízení letového provozu,“ dodal.
Konsorcium ERA/GISS vybaví varšavské letiště ověřeným a certifikovaným systémem NEO, vylepšenou verzí multisenzorového sledovacího systému, který se osvědčil při desítkách instalací na všech kontinentech. Díky svému designu je vysoce odolný proti rozmarům počasí, má nízkou spotřebu energie, je šetrný k životnímu prostředí a splňuje všechny požadované standardy pro letový provoz.
Varšavské mezinárodní letiště Okęcie, které bylo otevřeno v roce 1933 a od roku 2001 nese jméno po Fryderyku Chopinovi odbaví ročně necelých šestnáct milionů cestujících při necelých sto šedesáti tisících pohybech.  
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama