Aktuality

08.07.2017 01:00

OneWeb Satellites v Toulouse

(red), www.accpr.cz OneWeb Satellites v Toulouse
Společnost OneWeb Satellites uvedla do provozu ve francouzském Toulouse, srdci leteckého průmyslu a sídlu společnosti Airbus, montážní linku satelitů. V továrně se nyní začne s finálním testováním a integrací. První satelity značky OneWeb se na oběžnou dráhu dostanou za pouhých devět měsíců.
OneWeb Satellites je joint venture globální komunikační společnosti OneWeb, jejímž posláním je poskytovat cenově dostupný přístup k internetu všem na Zemi, a Airbus Defence and Space, divize letecké společnosti, která se zabývá výzkumem a vývojem obranných a vesmírných technologií. První objednávkou je 900 komunikačních satelitů pro družicovou flotilu společnosti OneWeb, která se bude pohybovat na nízké oběžné dráze (LEO).
Továrna o ploše 4600 metrů čtverečních bude sloužit k ověření výrobních metod nezbytných pro výrobu vysoce výkonné družice, a to v dosud nevyzkoušeném měřítku: sériové výrobě. „Testovací továrna“ má vyloučit potenciální problémy a položit základy pro rozsáhlý projekt OneWeb Satellites poblíž Kennedy Space Centre na Floridě.
Díky zkušenostem Airbusu z leteckého průmyslu i kosmického výzkumu bude tato montážní linka disponovat nejmodernější automatizací, zkušebním zařízením i unikátním sběrem dat. Cílem je zkrátit časy montáže a průběžně vyhodnocovat výkonnost i možná vylepšení procesu výroby.
Družice OneWeb umožní téměř v reálném čase najít a korigovat případné anomálie už ve výrobním procesu. "Máme pouhých devět měsíců, než prvních deset satelitů z naší flotily pošleme na oběžnou dráhu," říká Greg Wyler, zakladatel a předseda společnosti OneWeb. "A pokud všechno půjde dobře, začneme posílat na oběžnou dráhu nové satelity každých 21 dní. To ještě nikdo nezkusil! Nebude to jen flotila, ale digitální most, který zpřístupní širokopásmový přístup k internetu pro miliardy lidí na celém světě.“
Vedle vybudování flotily satelitů budou OneWeb Satellites poskytovat upravené verze těchto vysoce výkonných satelitů a technologie s nimi spojenými společnosti Airbus pro spolupráci s jejich obchodními i vládními partnery.
"Poskytování globálního přístupu k internetu prostřednictvím satelitů OneWeb je odvážná myšlenka a jsem rád, že jsme spolu s Airbusem její součástí,“ říká Tom Enders, generální ředitel společnosti Airbus. "Airbus se prosazuje inovacemi a inovace jsou jádrem našeho úkolu s OneWeb. Nikdy předtím nebyly tak kvalitní družice vyráběny s tak nízkými náklady, tak rychle a v takovém množství. OneWeb je skutečně průlomovým projektem – nejen pro Airbus, ale i pro vesmírný průmyslu jako celek.“
Vznik továrny byl podpořen společností Bpifrance v rámci francouzského programu PIA (Program d'Investissements d'Avenir).
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama