Aktuality

02.06.2018 22:20

Odešla kmotra radaru Věra, plk. Věra Perlingerová

(red), www.acr.army.cz Odešla kmotra radaru Věra, plk. Věra Perlingerová
Ve čtvrtek 31. května zemřela ve věku nedožitých 87 let plukovnice letectva v.v. Věra Perlingerová, která celý život pracovala v letectví a věnovala se řízení letového provozu. I její zásluhou odborníci vyvinuli pasivní sledovací systém a pojmenovali ho po ní Věra.
„Plukovnice Perlingerová velkou měrou přispěla k rozvoji vzdušných sil a bezpečnosti letového provozu. Již v padesátých letech upozorňovala na nutnost integrace civilního a vojenského leteckého provozu. Tento náročný projekt se stal v roce 2014 skutečností. Životní příběh plukovnice Perlingerové je inspirující a motivující. Upřímnou soustrast ŕodině, kamarádům a kolegům,“ uvedl velitel Vzdušných sil Armády ČR brigádní generál Petr Hromek.
Věra Perlingerová se  narodila v roce 1931. V roce 1950 maturovala na Obchodní akademii v Praze, v září 1952 vyřazena v hodnosti poručice z Vojenského učiliště pro ženy v Žamberku. Po škole nastoupila jako letecký navigátor. Dlouhá léta pak pracovala na nejrůznějších postech v řízení letového provozu. Mezi roky 1967 až 1972 studovala na vojenské akademii v Brně, v roce 1975 získala titul doktor filosofie. Od roku 1980 působila v Meziresortní komisi pro řízení vojenských a civilních letů v ČSSR, v roce 1984 se stala náčelnicí komise, kde zůstala do roku 1990. V letech 1991-92 byla zástupkyní náčelníka štábu velitelství letectva.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama