Aktuality

08.06.2019 01:00

Od neděle z Karlových Varů do Taškentu

(red), www.kr-karlovarsky.cz Od neděle z Karlových Varů do Taškentu
V neděli 9.června 2019 letiště v Olšových Vratech zahajuje provoz nové linky mezi uzbeckou metropolí Taškent a Karlovými Vary. V letní sezóně půjde celkem o devět charterových letů společnosti Uzbekistan Airways vždy jednou za čtrnáct dní, a to až do 29.září 2019. V letní sezoně v roce 2017 už jednou společnost Uzbekistan Airways linku mezi Taškentem a Karlovými Vary provozovala.
Spojení z Taškentu do Karlových Varů je nejdelší leteckou linkou provozovanou z Karlovarského kraje. Letová vzdálenost činí přibližně 4 300 kilometrů a doba letu trvá zhruba pět a půl hodiny. „Tyto charterové lety, které jsou objednány cestovními kancelářemi z Uzbekistánu, jsou pro letiště výhodné nejen z pohledu navýšení objemu odbavených cestujících, ale i z pohledu finančních výnosů. Mimořádné navýšení výnosů očekáváme na úrovni přes sedmi set tisíc korun. Limitem pro větší obsazenost letadla a tím i vyšší výnosy pro letiště je bohužel stávající délka dráhy, která u těchto dlouhých letů snižuje maximální povolenou vzletovou váhu typu A320 a tím i kapacitu pro cestující o jednu třetinu,“ vysvětlil Jiří Pos, jednatel Letiště Karlovy Vary​.
Společnost Uzbekistan Airways, jež zahájila svou činnost v roce 1992, nasadí na lety mezi Taškentem a Karlovými Vary letadlo Airbus 320, které by mohlo v uvedeném období přepravit přes 1000 cestujících v obou směrech.
Jak uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová „Je vidět, že lety do našeho regionu a především do světoznámých lázní jsou stále u návštěvníků z Uzbekistánu oblíbené. Letecká společnost, která bude linku provozovat, počítá s obsazeností letadel v počtu do sto dvaceti cestujících, tedy celkem asi patnáct set přepravených lidí. Naposledy nabízelo karlovarské letiště linku mezi Taškentem a krajským městem v roce 2017. Jsem moc ráda, že letos opět přivítáme uzbecké hosty na našem letišti“.
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama