Aktuality

03.01.2019 01:00

Nový ředitel karlovarského letiště

(red), www.kr-karlovarsky.cz Nový ředitel karlovarského letiště
Do vedení letiště v Karlových Varech nastupuje po Václavu Černém od ledna letošního roku dosavadní externí poradce letiště Jiří Pos. Radní Karlovarského kraje, kterému letiště patří, v této souvislosti rozhodli o zrušení funkce ředitele a Jiří Pos tak bude působit jako jednatel společnosti. Dosavadní ředitel Václav Černý zůstává na letišti v jiné pozici.
Nového jednatele vybrali radní ve výběrovém řízení. Součástí výběrového řízení byla i nová koncepce fungování letiště do budoucna. Podle radních Karlovarkého kraje by karlovarské letiště pod novým vedením mělo směřovat k tomu, aby nebylo závislé pouze na zájmu cestujících z Ruska a dalších zemí bývalého Sovětského svazu, což se v minulosti už jednou nevyplatilo. Právě Karlovarské letiště v posledních letech těžce zasáhl pokles počtu lázeňských hostů právě ze zemí bývalého Sovětského svazu a Ruské federace. Zatímco v předchozím období letištěm prošlo přes sto tisíc cestujících ročně, v roce 2017 to bylo jen dvacet pět tisíc tisíc. Letiště tak skončilo ve ztrátě 15,3 milionu korun. V současné době do Karlových Varů létá pouze spoj z Moskvy nízkonákladové společnosti Pobeda a di začátku ledna České aerolinie, které ovšem tuto linku ruší.
Nové vedení karlovarského letiště by rádo nalákalo i letecké společnosti jako jsou
Ryanair či Easyjet a Karlovarský kraj usiluje o obnovení linky do Jekatěrinburgu a Taškentu. Letišti má kromě nových linek pomoci i škola pilotů F Air.
Jiří Pos působil dvacet let v Českých aeroliniích, v kterých posléze vykonával post viceprezidenta. V roce 2006 začal pracovat na Letišti Praha, kde se stal v roce 2011 po vzniku Českého aeroholdingu i jeho ředitelem a posléze členem představenstva.
V aeroholdingu měl na starosti rozvojové projekty. V Českém aeroholdingu skončil na konci června 2015.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama