Aktuality

10.10.2018 01:00

Nový personál Inženýrské letecké služby

(red), www.army.cz Nový personál Inženýrské letecké služby

Na konci prázdnin se uskutečnilo na Velitelství výcviku‑Vojenské akademie ve Vyškově slavnostní vyřazení posluchačů kurzů základního odborného výcviku personálu Inženýrské letecké služby (ILS). Bezmála osmiměsíční kurz v roce 2018 úspěšně absolvovalo 23 z celkového počtu 30 posluchačů, kteří v lednu letošního roku nastoupili.

Devátý běh kurzů zahrnoval kurzy základního odborného výcviku personálu Inženýrské letecké služby ve specializacích drak a motor, elektrické a speciální vybavení letadel, letecká výzbroj a rádiové a radiotechnické vybavení letadel. Společně s těmito kurzy byl ukončen i kurz rozdílového výcviku personálu Inženýrské letecké služby specializace letecká výzbroj, který je určen pro žadatele o změnu specializace ILS.
Letošní kurzy byly významné nejen tím, že se konaly v roce, ve kterém si připomínáme sté výročí založení Československého letectva, ale také si připsaly jedno významné prvenství. Byly realizovány plně v souladu s mezinárodními požadavky na odbornou způsobilost personálu k údržbě vojenských letadel EMAR 66 na základě oprávnění, které získalo Velitelství výcviku-Vojenská akademie v říjnu loňského roku.
Slavnostního aktu se zúčastnili velitel Velitelství výcviku-Vojenské akademie brigádní generál Radek Hasala, náčelník Odboru profesní přípravy plukovníka gšt. Tibor Budík a náčelníka Centra přípravy vzdušných sil podplukovníka Roman Randula. Jako hosté se slavnostního vyřazení zúčastnili zástupce Odboru dohledu nad vojenským letectvím Sekce dozoru a kontroly Ministerstva obrany plukovník generálního štábu Vladan Ševčík a zástupce Velitelství Vzdušných sil AČR podplukovník Robert Hejtmánek.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama