Aktuality

26.05.2016 01:00

Nový azyl leteckého muzea

(red), www.letecke-muzeum.cz Nový azyl leteckého muzea
Před nějakým časem Letecké muzeum Olomouc, které bylo mnohými nadšenci budováno na letišti v Neředíně přišlo nenávratně o svém prostory. V těchto dnech už ovšem reinkarnované Letecké muzeum Koněšín začíná stěhování do nových prostor. Jak je z názvu zřejmé muzejníci opustili hanáckou metropoli a stěhují se skoro na dohled letiště Náměšť nad Oslavou do vesničky Koněšovice, kde kdysi bývala radarová stanice (a ještě dřív letecká hláska).
V Koněšíně bývávala kdysi letecká hláska německé armády Flugwache 29 podřízená Fluko Brünn a po té i radarová stanice Československé lidové armády. Po jejím zrušení se v areálu vystřídalo několik nájemců a prostor fungoval jako sportovně rekreační areál. V srpnu roku 2016 se koněšínská radnice rozhodla pronajmout prostor do roku 2036 a vyhlásila Usnesením 3/9/2015 dne 6.srpna 2015 tento záměr. A nakonec zastupitelstvo na zasedání Zastupitelstva obce Koněšín 18.května 2016 (3/5/2016)schválilo Nájemní smlouvu na dlouhodobý pronájem sportovně rekreačního Radarka mezi obcí Koněšín a Zdeňkem Svobodníkem, který zastupuje (a je hlavním nositelem myšlenky leteckého muzea a jeho šífem a hlavním tahounem) někdejší Letecké muzeum Olomouc, nyní tedy Koněšín. V těchto dnech se tedy opuštěný areál bude proměňovat v letecké muzeum a Třebíčsko tak získá další atraktivní turistickou atrakci.
A více informací je možné (a bude možné) sledovat na stránkách www.letecke-muzeum.cz a https://www.facebook.com/leteckemuzeumkonesin.
Zde bude Letecké muzeum Koněšín N 49°11.38917', E 16°3.23143'
  
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama