Aktuality

05.03.2018 01:00

Noví členové a tři zajímavé akce

(red), www.sclp.cz Noví členové a tři zajímavé akce
Ve druhé polovině února proběhlo další zasedání Svazu českého leteckého průmyslu, které v Plzni hostila Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity. Právě tato fakulta rozšíří v nejbližší době portfolio členů SČLP. Dalším novým členem svazu bude akciová společnost LOM Praha Trade. Pod patronací SČLP se také v první polovině března konají tři zajímavé akce.
Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni provádí výzkum kompozitních materiálů, výzkum v oblasti proudění tekutin a interakce poddajného tělesa s proudící tekutinou, výzkum v oblasti dynamiky a dynamicky namáhaných konstrukcí a výzkum v oblasti biomechaniky. Disponuje zajímavými technologiemi – padostroji, laboratoří pro testování kompozitních materiálů, vlastním autoclavem a dalšími. V pátém ročníku mají zpravidla 8 – 10 studentů, takže přístup k nim je takřka individuální.
Akciová společnost LOM Praha Trade je dceřinou společností státního podniku LOM Praha, která pro svou mateřskou společnost zajišťuje exportní aktivity a další speciální operace.
Tradičním blokem zasedání se už stalo téma spolupráce SČLP s univerzitami. Chystá se další kulatý stůl zástupců průmyslu, univerzit a studentů. Tentokrát ho bude hostit Letecký ústav VUT v Brně a to ve středu 7. března 2018 od 10,00 hodin. Hlavním tématem budou studentské soutěže vyhlašované firmami.
Svaz českého leteckého průmyslu je 8. a 9. března 2018 partnerem akce Flying 4 Students. Několik zajímavých zahraničních i domácích leteckých osobností vystoupí se svými přednáškami v Betlémské kapli. Vystoupí např. John Petersen – předseda Lindbergh Fundation, Justin Hughes ze skupiny Red Arrows, Jacques Bothelin z Breitling Jet Teamu a mnoho dalších. V rámci akce proběhne i celá řada workshopů s HR tématikou. SČLP ve spolupráci s airZone.TV připraví sérii rozhovorů (více informací ZDE).
Nejdůležitější akcí organizovanou SČLP je panelová diskuse „Letecký export – Západ vs. Východ“, která se koná ve středu 14. března 2018 od 14,30 hodin ve velkém zasedacím sále Ministerstva průmyslu a obchodu (Na Františku, Praha 1). Ve třech padesátiminutových blocích na ní vystoupí zástupci svazových společností (Aero, GE, LOM a další), zástupci ministerstev průmyslu a obchodu, zahraničí a obrany a zástupci dalších firem. Akce je veřejná, pro účast je nutné vyplnit registrační formulář. Více informací ZDE.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama