Aktuality

02.02.2020 01:00

Noví afgánští piloti vycvičeni v LOM

(red), www.lompraha.cz Noví afgánští piloti vycvičeni v LOM
V úterý 28.ledna 2020 byl slavnostně ukončen výcvik patnácti pilotů afghánských vzdušných sil. Program zajišťují společnosti LOM Praha Trade a Raytheon a od roku 2015 jím prošly už více než dvě stovky studentů. Ceremoniál se konal tradičně v prostorách Centra leteckého výcviku státního podniku LOM Praha v Pardubicích, kde hosty přivítal velvyslanec Afghánské islámské republiky Shahzad Gul Aryobee.
Přítomni byli zástupce Velvyslanectví USA major M. D. Morris, velitel Vzdušných sil Armády České republiky generálmajor Petr Hromek a náměstek pověřený řízením sekce obranné politiky a strategie Radomíra Jahody a další.
„Jedná se již o sedmou skupinu pilotů. Od počátku kooperace v roce 2015 již prošlo výcvikem více než dvěstě studentů,“ uvádí člen představenstva LOM Praha Trade Zbyněk Šmerda.
Dvanáctiměsíční základní program zahrnuje jazykovou průpravu, teorii, výcvik na simulátorech a pilotování. Konkrétně tato skupina trénovala na letounu Cessna 208 Caravan. Druhým typem je výcvik na vrtulníku Enstrom 480B.
V současnosti probíhá výcvik další skupiny studentů, v níž jsou také dvě studentky. První dvě ženy úspěšně ukončily kurz v roce 2018.
Společnost LOM Praha Trade je stoprocentně vlastněnou dceřinou společností státního podniku LOM Praha působící v leteckém průmyslu od roku 2014. Společnost se zaměřuje na obchod v oblasti údržby vrtulníků (draků), údržby motorů, reduktorů a jiných agregátů, na výcvik leteckého i pozemního personálu a zajišťování náhradních dílů pro údržbu vrtulníků a jejich agregátů.
LOM Praha je tradičním podnikem nejen českého, ale i evropského a světového leteckého průmyslu, jehož historie sahá až do roku 1915. LOM Praha s.p. se specializuje na opravy letecké techniky a na zajišťování vývojových, výzkumných, opravárenských a modernizačních úkolů ve prospěch potřeb zákazníka. LOM Praha s.p. se dále zabývá přípravou a realizací praktického a teoretického výcviku pro letecký a pozemní personál včetně projektování, výstaveb a rekonstrukcí vojenských účelových zařízení, provádí zkušební, verifikační a certifikační činnosti včetně vydávání příslušných osvědčení. Zakladatelem podniku je Ministerstvo obrany České republiky, jedním z klíčových zákazníků je Armáda České republiky.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama