Aktuality

11.10.2017 01:00

Nové místo pro Tu-154

(red), www.museum-kunovice.cz Nové místo pro Tu-154
Letecké muzeum v Kunovicích se rozšíří o nový pozemek, aby se podařilo důstojně umístit bývalý vládní letoun Tu-154, který mimo jiné v roce 1998 přemístil české hokejisty z vítězné Olympiády v Naganu. Zároveň se tím i uvolní prostor pro další exponáty muzea. Umožnilo to usnesení o zápůjčce pozemku muzeu, které schválili na svém zasedání kunovičtí radní.
Letoun Tupolev Tu-1554 byl přepraven z Prahy do Kunovic v roce 2016. Nejprve byl letoun rozložen ve Kbelích a na novém místě v Kunovicích postupně mužíci opět skládají do původního stavu.
Vedení města Kunovice  připravilo a schválilo rozšíření pozemku muzea. To nejen ušetří spoustu práce muzejníkům, ale i umožní důstojnější vystavení Naganského expresu a uvolní místo pro další exponáty. Město Kunovice mimo rozšíření pozemku nabídlo i pomoc s úpravou plochy pro Naganský expres, který tím pádem bude mít dostatečně důstojné místo v areálu Leteckého muzea v Kunovicích.
"Tato nečekaná a velkorysá nabídka byla pro náš tým velmi příjemným překvapením a jsme za ni moc rádi. Okamžitě jsme začali připravovat vše potřebné k vybudování zpevněného stání na novém místě, tak abychom nenabrali výrazné časové manko a byli schopni připravit stání pro letoun ještě než začne mrznout. Primární je dodržet stanovený harmonogram přesunu letounu na začátek příštího roku, kdy předpokládáme, že půda dostatečně zamrzne.", říká Martin Hrabec z leteckého muzea.
Po přesunu tupolevu budou ještě následovat dokončovací práce na samotném letounu ale i jeho okolí tak, aby mohl být slavnostně vystaven a zpřístupněn veřejnosti v následující sezoně 2018. Na letounu se pracuje každý den a muzejníci dělají všechno pro to, aby stroj bylo možné slavnostně představit a zpřístupnit během příští sezony v roce 2018.
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama