Aktuality

02.10.2017 01:00

Nová třída u Austrianu

(red), www.austrian.com Nová třída u Austrianu
Letecká společnost Austrian Airlines zavádí na dálkové lety novou třídu Premium Economy, ale to bude až a to od jara, od 6. března 2018. Nabídku cestujícím v podobě pohodlnějších a větších sedadel, víc míst na nohy a nožní opěrky zveřejnila společnost v době kdy slaví šedesáté narozeniny. Kromě pohodlí je výhodou vzít si na palubu až dvě zavazadla (oproti jednomu v třídě Economy), a to do celkové hmotnosti 23 kilogramů.
Dojde tak k přestavbě letadel Boeing 767. „Nová třída Premium Economy je důležitým milníkem naší strategie, která se zaměřuje na propojení individualizace s kvalitou,“ uvedl Andreas Otto, obchodní ředitel Austrian Airlines.
Očekává se, že třída Premium Economy osloví jednak cestující, kteří poptávají letenky za dostupnou cenu, chtějí však při cestě na dovolenou větší pohodlí, a jednak firmy, které sice chtějí šetřit, ale stále si zároveň přejí, aby jejich zaměstnanci létali na služební cesty pohodlně.
Vedle komfortnějších sedaček a více palubních zavazadel patří mezi výhody třídy Premium Economy opěrka na ruce s rozkládacím stolkem, 12″ displej a dálkové ovládání pro palubní zábavní systém, elektrická zásuvka a USB port, nápoj na uvítanou, bohatý jídelní lístek a souprava cestovních potřeb.
Společnost byla založena 30. září 1957, přičemž první let se konal 18. března 1958, kdy letadlo Vickers Viscount 779 letělo z Vídně přes Zürich do Londýna. Společnost se později sloučila s Air Austria a Austrian Airways. Vnitrostátní lety začala firma provozovat od 1. května 1963. V roce 1994 společnost koupila podíl u rakouské společnosti Tyrolean Airways, ta v roce 2014 zanikla a jejich flotila se sloučila. V roce 2000 se stala členem Star Alliance a ještě ten rok získala společnost Lauda Air, která v roce 2013 ukončila činnost. Od září 2003 se společnost v rámci změny nazývá Austrian.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama