Aktuality

01.08.2019 01:00

Nová linka Urumqi – Taškent - Ostrava

(red), www.airport-ostrava.cz, www.egtexpress.com Nová linka Urumqi – Taškent - Ostrava

Poslední červencový den začala létat mezi čínským Urumqi, uzbeckým Taškentem a Ostravou nová pravidelná nákladní linka. Garantem tohoto nového spojení je společnost EGT Express a spolupráci s Letištěm Ostrava je jeho provozovatelem letecká společnost Uzbekistan Airways. Uzbecká letecká společnost tuto linku mezi Evropou a Asii provozuje dvakrát týdně, ve středu a v sobotu ráno letounem Boeing 767-300F.

Z Číny a Uzbekistánu do Ostravy a dále do celé Evropské unie míří všeobecný náklad a zboží z e-commerce a opačným směrem směřují konsolidované zásilky z Evropy, ale Spojených států amerických na základnu v Taškentu, odkud jsou dále distribuovány dál na asijský kontinent.
Podle Stanislava Bujnovského, obchodního ředitele Letiště Ostrava, a. s. rozvoj nákladní dopravy je jedním z hlavních pilířů strategie rozvoje společnosti, proto Letiště Ostrava vnímá tuto novou pravidelnou cargo linku jako významný milník v historii letiště. Ostravské letiště je také jedno z mála ve středoevropském regionu, které má přímou pravidelnou linku do Asie.
Přínos ve spolupráci oceňuje také firma EGT Express s tím, že tato jedinečná letecká linka otevírá nové možnosti pro rychlejší a efektivnější přepravu z a do centrální Asie. Zároveň je podle EGT Express přínosem, že města Urumqi i Taškent byla významnými centry na historické Hedvábné stezce. Letecké spojení je v jistém smyslu obnovou této významné obchodní trasy.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama