Aktuality

05.02.2020 01:00

Nárůst provozu v Karlových Varech

(red), www.kr-karlovarsky.cz Nárůst provozu v Karlových Varech
Letiště Karlovy Vary odbavilo v roce 2019 celkem 62 434 cestujících a zaznamenalo tak meziroční nárůst přes čtyřicet tři procenta. Letiště za to vděčí zejména spolupráci s leteckou společností Pobeda, která provozuje pravidelnou linku mezi letištěm Vnukovo v Moskvě a Karlovými Vary.
„Letecká společnost Pobeda, která je v současné době jediným partnerem karlovarského letiště, co se týče pravidelných linek, navazuje na předchozí roky a úspěšně nahrazuje výpadek provozu společností ČSA a Aeroflot. Velmi nás těší i to, že Pobeda letos plánuje další navýšení kapacit na čtyři až pět frekvencí celoročně a potvrzuje tak přetrvávající zájem ruské klientely o návštěvu a pobyt v Karlovarském kraji,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Hurajčík.
V počtu pohybů letiště zaznamenalo také nárůst o jednačtyřicet procent, na celkových 7 736 pohybů, což je zejména díky zahájení první etapy provozu letecké školy F Air. Další nárůst se letos čeká opět díky aktivitám letecké školy, která zahajuje druhou etapu s navýšenými kapacitami. „Provoz letecké školy je vhodnou diverzifikací aktivit letiště a naplnění volných kapacit. Stále ale dohlížíme na to, aby škola důsledně respektovala opatření k minimalizaci vlivu na životní prostředí v okolí letiště, které bylo provozovateli nastaveno ve smluvních podmínkách,“ dodal jednatel Letiště Karlovy Vary Jiří Pos.
V nadcházejícím období bude vedení letiště jednat s uzbeckými touroperátory o možnosti nepravidelných letů z Taškentu, případně z Almaty v Kazachstánu. „Zároveň bude zahájen proces EIA, tedy zjišťování toho, jaký vliv bude mít projekt rozšíření a prodloužení přistávací a vzletové dráhy na životní prostředí.  Úspěšné absolvování tohoto procesu je nezbytnou podmínkou k tomu, abychom mohli dále připravovat rozšíření a prodloužení dráhy, jež by v budoucnu měla svými parametry odpovídat potřebám rozvoje dalších leteckých spojení do nových destinací,“ uzavřel Martin Hurajčík.
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama