Aktuality

07.09.2018 01:00

Námořnictvo podepsalo kontrakt na AH-1Z Viper

(red), www.bestcg.com Námořnictvo podepsalo kontrakt na AH-1Z Viper
Americké vojenské námořnictvo podepsalo s firmou Bell zakázku na výrobu a dodávku devětadvaceti nových bojových vrtulníků typu AH-1Z Viper. Zakázka v hodnotě 510 milionů dolarů je podle společnosti Bell součástí amerického programu H-1 Upgrade Program s cílem modernizovat stávající leteckou flotilu.
Smlouva, podepsaná 23. srpna 2018, rovněž zahrnuje zajištění materiálu a dalších komponent pro dalších sedm vrtulníků AH-1Z Viper. Výroba bude probíhat ve Fort Worthu a Amarillu v texasu a jejich dokončení se očekává v únoru 2021.
Dohoda přichází po závazku společnosti Bell dokončit dodávky užitkového vrtulníku UH-1Y Venom námořnictvu do konce roku 2018. Budoucí smlouvy se budou vztahovat na plánované modernizace flotil zahraničních zákazníků v rámci programu FMS (Foreign Military Sale).
Stroje typu Bell AH-1Z Viper a UH-1Y Venom jsou základním současným exportním vojenským potenciálem a společnost Bell na těchno strojích staví i obchodní strategii při  dodávkách a modernizacích vrtulníkových flotil jak ve státech, které vrtulníky tupu Bell už používajíé, nebo i se zaměřením na nové záíkazníky.
V květnu schválilo americké ministerstvo zahraničí v rámci programu FMS prodej strojů Bell AH-1Z a dalšího vybavení do Bahrajnu za odhadem 911 milionů dolarů. Stejně tak byl v říjnu 2017 na americké straně schválen záměr dodat dvanáct vrtulníků Bell UH-1Y a příslušenství do České republiky. Hodnota této zakázky je odhadována na 575 milionů dolarů.
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama