Aktuality

04.07.2018 01:00

Na zimu do Durbanu

(red), www.britishairways.com Na zimu do Durbanu
Sice je začátek letní sezony, ale letecké společnosti už plánují, kam vyrazí na zimu. A tak společnost British Airways si už pospíšila s oznámením, že zavede od zimního letového řádu jedinou evropskou linku do Durbanu v Jihoafrické republice z britského hlavního města. Londýn tak bude jediným městem v celé Evropě, ze kterého bude možné do jihoafrického Durbanu cestovat přímo, bez přestupování.
Od 29. října 2018 budou moci zákazníci British Airways cestovat k moři na jižním konci zeměkoule, ke slavné pláži Zlatá míle. Společnost totiž zavádí přímé lety z Londýna do jihoafrického města Durban, a nová linka se bude létat třikrát týdně z letiště Heathrow.
Lety budou operovány letounem Boeing 787-8 a letový řád počítá s ranním příletem do Durbanu a večerním do Heathrow. Nová linka je součástí pětiletého investičního plánu British Airways ve výši 4,5 miliardy liber, v rámci kterého se společnost zaměřuje na zkvalitnění služeb pro své zákazníky.
Durban patří mezi destinace, které se vyznačují parnými léty a mírnými zimami, a kam se dá cestovat po celý rok. Pro Jihoafričany je toto místo dlouhodobě nejvyhledávanějším cílem pro dovolenou a brzy se stane snadno dostupné i pro mezinárodní návštěvníky.
Alex Cruz, generální ředitel British Airways, uvedl: „Durbanská teplá voda, horká léta a klidné pláže dělají z tohoto pobřežního města místo pro ideální dovolenou. Durban je vstupní bránou do mnoha přírodních rezervací, parků a k historickým památkám. Navíc je vyhlášené i díky skvělé kuchyni a umělecké scéně. Bezpochyby je to jedno z měst, které stojí zato navštívit, ať už kvůli kultuře, nebo dobrodružství.
Sihle Zikalala, ministr pro hospodářský rozvoj, cestovní ruch a životní prostředí, řekl: „Jsme hrdí na to, že můžeme město Durban představit světu prostřednictvím nové přímé linky společnosti British Airways. Možnost cestovat do provincie KwaZulu nabídne obrovský potenciál v podobě příležitostí jak v cestovním ruchu, tak v obchodních záležitostech.
„Velká Británie a KwaZulu-Natal sdílejí velmi bohatou historii a nás těší, že můžeme díky zavedení nového spojení náš vztah opět oživit. Investiční a obchodní příležitosti, které přímý let mezi Durbanem a Londýnem představují, nepochybně přispějí k rozvoji naší ekonomiky.“
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama