Aktuality

01.10.2019 01:00

Na linky z Ostravy do Vídně a do Mnichova se přihlásil jeden dopravce

(red), www.msk.cz Na linky z Ostravy do Vídně a do Mnichova se přihlásil jeden dopravce

Do výběrového řízení na provozovatele pravidelných leteckých linek z Ostravy do Vídně a Mnichova se přihlásila jedna společnost. Své nabídky mohli dopravci posílat do 30. září 2019 do 14,00 hodin. Došlou nabídku bude nyní posuzovat hodnotící komise a po případném doporučení budou nového dopravce schvalovat krajští radní. Pravidelné letecké spojení by mělo fungovat nejpozději od léta příštího roku.

„Spojení Moravskoslezského kraje s významnými letišti v Německu a Rakousku je pro náš region a jeho rozvoj důležité. Po těchto linkách už dlouhou dobu volali nejen zástupci nadnárodních společností, které v kraji působí, ale i lidé, kteří se chtějí podívat do světa a pohodlně letět přímo z krajského města třeba na druhou půlku zeměkoule. S jedním přestupem v Mnichově nebo Vídni už to bude možné,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka a doplnil, že týdně bude na každé lince minimálně jedenáct rotací. Do Vídně a Mnichova se bude brzy z Mošnova lítat dvakrát denně.
Hodnotící komise nejdřív vyhodnotí správnost a úplnost nabídky, případně si vyžádá doplnění potřebných materiálů. Konečné rozhodnutí o uzavření smlouvy bude na Radě Moravskoslezského kraje. „Věřím, že se celý proces podaří zvládnout tak, aby radní rozhodli v listopadu tohoto roku. Dopravce pak bude mít maximálně šest měsíců na to, aby Mnichov i Vídeň rozlítal,“ uzavřel náměstek hejtmana Jakub Unucka.
(red), www.msk.cz

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama