Aktuality

06.05.2018 01:00

Moravia GSA k rozvoji letecké dopravy

(red), www.brno-airport.cz, www.kr-jihomoravsky.cz Moravia GSA k rozvoji letecké dopravy
V posledních dubnových dnech bylo Zastupitelstvem Jihomoravského kraje rozhodnuto o založení obchodní společnosti Moravia GSA, jako dceřiné společnosti Jihomoravská rozvojová společnost, ve které bude mít 55 procentní podíl společnost Letiště Brno a 45 procentní podíl právě Jihomoravská rozvojová.
„Důvodem založení této obchodní společnosti je budoucí plánované rozšíření leteckého spojení města a kraje v rámci Evropy. Budeme tak připraveni rychle a flexibilně reagovat v případě nalezení partnerského dopravce pro realizaci nových pravidelných letů z Brna. Vzhledem k současným dobrým vztahům jsme se dohodli na tom, že součástí nově vzniklé obchodní společnosti bude i nový provozovatel Letiště Brno,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.
„Společný tým Letiště Brno a Jihomoravského kraje funguje už několik týdnů. Je dobře, že tato zatím neoficiální spolupráce dostává oficiální rámec,“ řekl Milan Kratina, předseda představenstva Letiště Brno.
„V tuto chvíli je vznik společného podniku sice významným, ale zejména technickým krokem, na cestě k tomu, abychom do Jihomoravského kraje pomohli přivést nové letecké linky,“ dodal hejtman Bohumil Šimek.
Do budoucna Jihomoravský kraj předpokládá společný zájem s městem Brnem, proto se město Brno stalo podílníkem Jihomoravské rozvojové společnosti. Nová společnost vznikne právě kvůli zjednodušení a urychlení celého procesu tak, aby partneři ze strany veřejného sektoru získali platformu a zázemí pro společné jednání a spolupráci.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama