Aktuality

05.09.2018 01:00

Miniaturní bezpilotní letouny

(red), www.bestcg.com Miniaturní bezpilotní letouny
Odborníci z Výzkumné laboratoře armády Spojených států a společnosti Bell, součásti konsorcia Textron Inc., společně pokračují ve vývoji miniaturních bezpilotních letounů neboli UAS. UAS je miniaturní lehký průzkumný letoun, který mohou vojáci využívat v boji a nasadit jej i v omezeném prostoru.
Zástupci společnosti Bell se v listopadu 2016 zúčastnili iniciativy Open Campus, za níž stojí Armádní výzkumná laboratoř. Po roce a půl budování vztahů a sdílení informací pak v březnu 2018 podepsali pětiletou dohodu o spolupráci a výzkumu.
„Dohoda nám umožňuje vzájemně spolupracovat,“ řekl John Hrynuk, strojní inženýr z ředitelství Armádní výzkumné laboratoře (ARL). „Dáváme dohromady základní data, abychom vybudovali společnou znalostní bázi letounů. Zatímco odbornost společnosti Bell spočívá v jejich navrhování, naší silnou stránkou jsou znalosti jejich základů,“ dodal.
 „My stojíme o novou technologii, oni o nové letouny,“ řekl, „společně chceme vylepšit technologie pro vojáky – v tomto ohledu se jedná o absolutně dokonalou spolupráci.“
Inženýři Levi Hefner a Dakota Easley ze společnosti Bell nyní navštívili ARL, aby v jejím leteckém tunelu provedli pokusy s UAS. Návštěvu si vyžádaly potíže s kontrolou letounů, které výzkumníci ze společnosti Bell zaznamenali při raném testování letů. S pomocí vědců a vybavení armádní laboratoře byli inženýři schopni tyto potíže vyřešit, a zlepšit tak výkonnost letounů.
„S pomocí aerodynamického tunelu jsme získali data, která vysvětlují, proč se při kontrole děly určité věci,“ řekl Hefner, „teď jsme schopni naše testy lépe analyzovat a výkon našich letounů zvýšit.“
Podle Scotta Drennana, viceprezidenta pro inovace společnosti Bell, se díky využití zařízení a zdrojů ARL otevírají nové možnosti pro rychlou výrobu a pokročilé ověřování prototypů bezpilotních letounů nové generace.
Více informací: www.bellflight.com
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama