Aktuality

04.09.2017 01:02

Martin Šonka vyhrál v Portu a je v čele soutěže

(red), www.martin-sonka.cz Martin Šonka vyhrál v Portu a je v čele soutěže

Český pilot Martin Šonka vyhrál šestý závod světového šampionátu Red Bull Air Race v Portu. Díky vítězství se také vrátil dva závody před koncem do čela celkového pořadí. Petr Kopfstein dolétl na sedmém místě a celkově je pátý. Za čtrnáct dní se letí předposlední závod letošního ročníku 16. a 17. září 2017 v německém Lausitzringu, nedaleko Drážďan a měsíc později seriál vyvrcholí v americkém Indianapolisu.

Oba čeští piloti zvládli bez problémů úvodní kolo, v němž shodně vyřadili francouzské soupeře Šonka v prvním kole postoupil přes Francouze Le Vota, kterému se podařilo sestřelit pylon až v cílové bráně a tím pádem dostal penalizaci tří vteřin. Šonkův čas by však byl stejně rychlejší. Petr Kopfstein pak porazil Nicolase Ivanoffa. V osmičce pak Šonka narazil na jednoho z nejtěžších soupeřů, Japonce Murroyu, který měl v celkovém hodnocení šampionátu stejně bodů. Murroya ovšem udělal chybu, když překročil maximální vstupní rychlost a dostal vteřinu penalizaci.  A tak se podařilo Šonkovi zvítězit a počtvrté letos postoupit do Final 4. Petr Kopfstein nestačil na dosavadního lídra seriálu Kirbyho Chamblisse z USA.
Ve finále Martin Šonka zalétl nejrychlejší čas a porazil všechny své tři soupeře, a to jak Pete McLeoda z Kanady, Australana Matta Halla a Američana Kirbyho Chamblisse. Celkově vede Martin Šonka s 54 body před Petem McLeodem, který má 50 bodů a třetí je Kirby Chambliss se 47 body. Pátý je Petr Kopfstein s 34 body.  
V soutěži Challenger vyhrál Američan Kevin Coleman před německým pilotem Florianem Bergerem a francouzskou pilotkou Mélanií Astlesovou. Celkově vede Florian Berger, druhý je Kevin Coleman a třetí Švéd Daniel Ryfa.
Za čtrnáct dní se letí předposlední závod letošního ročníku 16. a 17. září 2017 v německém Lausitzringu, nedaleko Drážďan a měsíc později seriál vyvrcholí v americkém Indianapolisu.
 
Red Bull Air Race 3.9.2017 Porto
 
Master class 
 
Final 4

1.Martin Šonka CZE 1:07.229
2.Pete McLeod CAN 1:07.342
3.Matt Hall AUS 1:08.508
4. Kirby Chambliss USA 1:09.141
7. Petr Kopfstein CZE
 
Celkově
 
1.Martin Šonka CZE 54
2.Pete McLeod CAN 50
3.Kirby Chambliss USA 47
4.Yoshihide Muroya JPN 44
5.Petr Kopfstein CZE 34
 
Challenger class
 
Final results
 
1.Kevin Coleman USA  
2.Florian Berger GER
3.Mélanie Astles FRA
 
Celkově
 
1.Florian Berger GER 36
2.Kevin Coleman USA 26
3.Daniel Ryfa    SWE    24
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama