Aktuality

09.07.2019 01:00

Malťané oslavili narozeniny prodloužením linky

(red), www.prg.aero Malťané oslavili narozeniny prodloužením linky

Letecká společnost Air Malta oslavila dvacáté výročí přímé linky mezi Maltou a Česku republikou, na které během letošního léta překročí hranici dvou set tisíc přepravených cestujících za dobu existence spojení. Při této příležitosti zástupci společnosti Air Malta oznámili, že v tomto roce bude provozovat linku mezi maltským a českým hlavním městem nejen do konce letní sezony, ale až do 4.ledna 2020 vzhledem k tomu, že stále přibývá zájemců o toto letecké spojení.

Slavnostní oslavy dvacetiletého výročí spojení Mezi Maltou a Českou republikou společnost Air Malta absolvovala v pražském hotelu Corinthia za účasti předsedy vlády Malty Josepha Muscata, maltského ministra cestovního ruchu Konrada Mizziho, předsedy představenstva Air Malta Charlese Mangiona, předsedy MTA Gavina Gulia, předsedy společnosti Corinthia Alfreda Pisaniho a zástupců Letiště Praha, zástupců touroperátorů, cestovních kanceláří a dalších.
„Dlouhodobé spolupráce s leteckou společností Air Malta si velmi vážíme a jsme rádi, že v letošním roce dojde k prodloužení provozu linky na Maltu až do zimní sezóny. Maltským turistům to umožní zažít unikátní atmosféru vánoční Prahy a českým cestujícím, kteří chtějí strávit svátky v zahraničí, bude k dispozici přímé spojení i v tomto období,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.
„Již 20. výročí působení v Praze je skvělou příležitostí k oslavě a ukazuje důležitost spolupráce na dosažení takového úspěchu. V letošním roce chceme přepravit na trase rekordních 19 tisíc cestujících a bude to poprvé, kdy budeme létat z Prahy na Maltu po letním období až do nového roku. V příštím roce plánujeme zvýšit počet přepravených cestujících o 25 procent. Maltské ostrovy jsou v posledních letech svědky silného růstu z několika trhů střední a východní Evropy, a skutečnost, že konektivita a kapacita mezi Maltou a Českou republikou se zvyšuje, poukazuje na vynikající vyhlídky českého cestovního ruchu na Maltu v nadcházejících letech,“ řekl Charles Mangion, předseda představenstva Air Malta.
Společnost Air Malta vznikla v roce 1973 a v roce 1974 začala provozovat první linku z mezinárodního letiště La Valletta - Luqa do Říma a je téměř stoprocentně vlastněná státem. Provoz společnost začala s dvěma stroji Boeing 720B. Dnes provozuje devět strojů typu Airbus A319/320 do třicítky destinací v šestadvaceti státech.

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama