Aktuality

01.03.2019 01:00

Majáky SQUID v Torontu

(red), www.era.aero Majáky SQUID v Torontu
Pearsonovo mezinárodní letiště v kanadském Torontu si jako dodavatele systému sledujícího pohyb vozidel po ploše opětovně vybralo českou firmu ERA. Firma ERA tím posílila svoji dominantní pozici na kanadském trhu. Celkem již kanadská letiště využívají přes sedm set vysílačů SQUID, kromě Toronta fungují také na letiště v Montrealu.
Společnost ERA poskytne řídícím letového provozu na Torontském letišti dalších dvě stě majáků SQUID, které přesně určují polohu všech vozidel v prostoru letiště a tím brání případným srážkám za zhoršených povětrnostních podmínek, kdy je snížená viditelnost.
„Smlouvu na základě vyhraného tendru firma podepsala ve spolupráci s kanadskou firmou Fleetcom, inc. Dodávka dalších dvou set majáků SQUID doplní stávajících sto padesát používaných v Torontu od roku 2014, a dále zlepší prevenci možných střetů servisních vozidel na všech manévrovacích plochách letiště,“ uvedl vedoucí obchodního oddělení ERA Jakub Thomas.
Vysílače SQUID napomáhají snížit na minimum riziko střetu těchto vozidel navzájem či s rolujícími letadly. Jsou umístěny jako majáčky na střechách všech automobilů, které se pohybují v areálu letiště (například vozíky se zavazadly, záchranná a požární auta, sněhové pluhy atp.), a vysílají informace, kde se nacházejí. Tím poskytují dispečerům letového provozu na řídící věži data o přesné poloze a typu všech pozemních vozidel, což je neocenitelné zvláště při dešti nebo v mlze.
ERA vyváží majáky SQUID úspěšně již patnáct let, celkem jich prodala přes sedm tisíc kusů. Stovky se jich používají nejen na největších letištích v západní Evropě, jako je londýnské Heathrow, amsterdamský Schiphol či německý Frankfurt, ale například i v Singapuru, Malajsii, Jižní Africe a na Novém Zélandu.
Pearsonovo mezinárodní letiště v Torontu je největší a nejvytíženější letiště v Kanadě a 30. na světě co do počtu odbavených pasažérů – v roce 2017 jich bylo 47 milionů. Nachází se 22 kilometrů severozápadně od centra města a slouží především 12 milionům obyvatel provincie Ontario. Letiště je pojmenováno na počest laureáta Nobelovy ceny Lestera B. Pearsona, 14. kanadského premiéra.
ERA a.s. (člen skupiny OMNIPOL) vyvíjí, vyrábí a implementuje v dnešní době nezbytné systémy zajišťující bezpečnost, a to pro civilní i vojenské účely. Za dvě dekády své existence ERA instalovala přes sto těchto systémů ve více než šedesáti zemích pěti kontinentů. Operační nároky uživatelů naplňují nepřetržitě 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.
ERA také vyvinula unikátní pasivní sledovací systém VERA-NG pro sledování a identifikaci cílů ve vzduchu, na zemi i na moři, využitelný pro protivzdušnou obranu i moderní elektronický boj. Zároveň ERA napsala důležitou kapitolu historie řízení letového provozu, když prosadila multilateraci mezi základní technologie pro sledování pohybu letadel od vzletu až po přistání.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama