Aktuality

14.07.2009 05:00

Lufthansa založila s DHL novou leteckou společnost

(red)AeroLogic GmbH, www.aerologic.aero Lufthansa založila s DHL novou leteckou společnost

Na evropském, ale i světovém nebi se objevila na konci června nová letecká společnost, která vznikla jako společný podnik německé Lufthansy a DHL. Společnost AeroLogic se specializuje čistě na nákladní dopravu a svou hlavní základnu má na letišti v Lipsku kde už operuje partnerská-zakladatelská společnost DHL Express.

AeroLogic operuje v rámci letecké přepravy pro své mateřské společnosti na trasách mezi Evropou a Asií především letadly Boeing B777F. Společnost byla založena s cílem nabídnout spolehlivou a efektivní leteckou nákladní přepravu mezi Evropou a Asií a očekává, že letecká nákladní doprava na těchto trasách ve střednědobém výhledu poroste ročně o pět procent. AeroLogic bude létat ve všední dny na expresní lince Lipsko – Bahrajn – Singapur – Dílí - Lipsko a o víkendech na nákladní trase Lipsko – Taškent – Hongkong – Taškent – Lipsko. Do roku 2010 společnost rozšíří svou nabídku na přímé lety do většiny velkých asijských aglomerací. AeroLogic bude využívat celkem osm pronajatých letadel Boeing B777F, z nichž čtyři budou ve flotile už letos.

Boeing B777F je v současné době nejmodernějším nákladním letadlem s dlouhým doletem, a to díky ekologickému motoru s nízkou spotřebou a nové technologii křídel. Unese náklad až 103 tun a uletí více než 9 000 km bez mezipřistání. Což výrazně zrychlí přepravu nákladu především do sijských destinací. Nové aerolinie jsou podle slov Wolfganga Mayrhubera(ředitele Deutsche Lufthansa AG) výsledkem odhodlání Lufthansy a DHL rozšířit své služby a vytvořit nového silného globálního hráče v oboru. Společnost také je jakousi vlaštovkou, která chce „přivolat“ konec hospodářské krize s vírou, že co nevidět dojde k oživení trhů. Současně s tím chce nabádnout zákazníkům nejefektivnější leteckou přepravu na trhu a přitom stále snižovat ekologické dopady letecké dopravy v souladu se strategií GoGreen a plánem snížit emise o 30 % do roku 2020. V budoucnu se počítá s rozšířením působnosti AeroLogic i na trasy mezi EU a Severní Amerikou a první komerční let absolvovala společnost 29. června 2009.

AeroLogic GmbH www.aerologic.aero je společným podnikem DHL Express a Lufthansa Cargo AG, ve kterém mají obě společnosti poloviční podíl. Společnost, která navazuje na společný projekt obou partnerů z roku 2004, byla založena v září 2007 a sídlí ve Schkeuditz/Lipsku. Firma zaměstnává 80 lidí, včetně pilotů. Očekává se, že v budoucnu vznikne dalších přibližně 200 pracovních míst. Letecký park AeroLogic se skládá z osmi pronajatých Boeingů 777F, z nichž první byl již předán. Cargo prostory AeroLogic budou využívat DHL Express a Lufthansa Cargo, které se také budou starat o prodej, skladování a obsluhu.

Společnost DHL www.dhl.com je největším poskytovatelem služeb mezinárodní expresní přepravy a logistiky na světě. Je odborníkem nejen v oblasti expresní, letecké, námořní, silniční a železniční dopravy, ale také ve smluvní logistice a na poli mezinárodních poštovních služeb. Dále nabízí celosvětové pokrytí a detailní znalosti místních trhů. Sít společnosti DHL pokrývá více než 220 zemí a teritorií a zaměstnává 310 000 pracovníků připravených každý den poskytovat rychlé a spolehlivé služby, které překonají očekávání zákazníků. DHL přijímá svou společenskou odpovědnost podporou vzdělávání, pomocí při zmírňování následků živelných pohrom nebo aktivním přístupem k ochraně klimatu. DHL je součástí skupiny Deutsche Post DHL. Tržby skupiny v roce 2008 dosáhly více než 54 miliard eur.

Lufthansa Cargo www.lufthansa-cargo.de patří mezi největší světové nákladní přepravce. V roce 2008 přepravila zhruba 1,7 milionu tun nákladu. Celosvětově společnost zaměstnává 4 600 lidí a zaměřuje se na přepravu z letiště na letiště. Přepravce operuje vlastními letadly v 300 destinacích v devadesáti zemích. V rámci svých služeb využívá jak osobní, tak leteckou přepravu Lufthansy, včetně husté sítě pozemních služeb. Většina nákladů, které Lufthansa Cargo přepravuje, se překládá ve Frankfurtu. Lufthansa Cargo, dceřinná společnost Lufthansy, měla ve fiskálním roce 2008 zisk 2,9 miliard Eur.

Další fotografie jsou k dispozici na www.aerologic.aero

(red)

AeroLogic GmbH, www.aerologic.aero 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama