Aktuality

05.06.2018 01:00

Lotyši na nákupech v Kanadě

(red), www.cbc.ca Lotyši na nákupech v Kanadě
Kanadská společnost Bombardier Inc. v těchto dnech oznámila, že dokončila smlouvu o prodeji dalších tří desítek letadel CS300 lotyšské společnosti airBaltic za cenu přibližně 2,9 miliardy dolarů. Kanadská firma Bombardier vyrábějící kolejová vozidla a letadlovou techniku všeho druhu by lotyšské společnosti měla díky opci, dodat další tři desítky letounů, takže by celý kontrakt mohl dosáhnout téměř šesti miliard.
Společnost airBaltic se tak stala největším evropským zákazníkem letounů řady C s opcí na další stroje. A druhým největším po celém světě. Společnost airBaltic totiž provozuje v současně době osm letounů, dvacet dalších objednala už dříve, a zmíněných šedesát tedy začne dostávat postupně od roku 2019. Nové letouny, které budou dodány v příštím roce, obsahují nová sedadla od firmy Nuage, modernizovaná křídla a nové motory Rolls-Royce.
Tím, že společnost airBaltic rozšíří svou flotilu během tří let na více než osmdesát letadel CS300 jí umožní vyřadit další typy letadel, uvedl k tomu generální ředitel letecké společnosti Martin Gauss. Podle ministra dopravy Lotyšska Uldise Augulise tato největší investice v historii Lotyšska pomůže národnímu dopravci rozšířit své aktivity o nové linky poté, co zaznamenal v roce 2017 svůj nejúspěšnější finanční rok.
Před airBaltic je největším světovým zákazníkem společnost Delta, která k objednávce 75 letadel CSeries má opci na dalších 50 strojů. Bombardier má nyní zhruba 400 objednávek pro své letouny řady CSeries.
V poslední době navíc akvizičně do projektu vstoupilo i konsorcium EADS Airbus, které nad programem CSeries bude mít 50,01 procentní kontrolu, přičemž Bombardier a vláda Quebecu budou mít zbytek. V té souvislosti se také hovoří o novém označení Airbus A210 a A230 pro obchodní potřeby evropského leteckého koncernu.
(red), www.cbc.ca
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama