Aktuality

13.03.2018 01:00

Léto zatím bez Rumunů

(red), www.brno-airport.cz Léto zatím bez Rumunů
V letním letovém řádu brněnského letiště se objeví tři novinky. Ras Al-Khaimah ve Spojených arabských emirátech, španělská Murcia, nebo Fuerteventura na Kanárských ostrovech. Původně už, podle prosincové dohody, mělo v letním letovém řádu být až osm nových destinací, které měla provozovat rumunská letecká společnost Blue Air, ale doposud se Jihomoravskému kraji nepodařilo dohodnout s rumunským dopravcem na všech náležitostech a tak se zatím tento projekt odsouvá. Na brněnském letišti se tak budou objevovat letadla společností Travel Service, Tunisair, Tailwind Airlines, Bulgarian Air Charter a Almasria Universal Airlines.
Nejsevernější emirát Ras Al-Khaimah, na rozdíl od Dubaje je zachovalejší a klidnější. Návštěvníkům nabízí hory, moře, poušť, ale třeba i golf, který je zde o více než polovinu levnější než v Dubaji. Je to místo jako stvořené také pro vodní sporty, například jachtaření, nebo parasailing. Od 26.dubna 2018 je možné z brněnského letiště odcestovat tam i zpět pravidelně každý čtvrtek.
Z Brna přímo do Murcie situované na Jihovýchodě Španělska startují pravidelné sezónní lety každé pondělí od 11.června 2018. Své stopy tu zanechali starověcí Féničané, Kartaginci a Římané. Nezapomenutelným zážitkem cestovatelů může být návštěva některé z architektonicky významných budov, kostelů, katedrál a historických náměstí. Lákavé mohou být také koupele v největší mořské laguně v Evropě, která se táhne podél pobřeží. Anebo si cestovatelé mohou vychutnat léčivé účinky zdejšího mořského bahna.
Další novinkou je také linka na letiště Fuerteventura. Písečné pláže s tyrkysovou vodou, zátoky pod divokými útesy a nádherně zdivočelé moře zde rozhodně nepřipomínají přelidněné středomořské resorty. Severovýchodní část ostrova kopíruje široké pásmo písečných dun a lákavé mohou být také procházky po skalnatém pobřeží lemovaným nízkými útesy s rozbouřenými vlnami v severní části ostrova. Linka Brno - Fuerteventura je v provozu každé pondělí od 18.června 2018.
V průběhu letošní letní sezóny se bude z Brna létat také do dalších 21 dobře známých letních destinací. Letadla společnosti Travel Service budou směřovat například do Řecka, Španělska, Turecka, Bulharska, Itálie, Tuniska a Egypta. Nejčastěji a to až devětkrát týdně do Bulharského Burgasu, sedmkrát týdně do Turecké Antalye a pět dní v týdnu také na Řecký ostrov Rhodos, nebo na Krétu do Heraklionu.
„V letní sezóně očekáváme významný nárůst počtu přepravených pasažérů. Špička bude v prázdninových měsících, kdy počet odbavených cestujících míří ke sto tisícům za měsíc,“říká Radek Lang, vedoucí přepravního provozu Letiště Brno.
Dalšími dopravci, kteří budou zajišťovat charterové lety v letošní letní sezóně budou také Tunisair (Djerba a Monastir), Tailwind Airlines (Antalya a Kypr), Bulgarian Air Charter (Burgas) a Almasria Universal Airlines (Hurghada).
Letní sezóna na brněnském letišti začíná na konci března, odkdy postupně startují lety do těchto destinací. Poslední pravidelné chartery obvykle sezónu uzavírají nejpozději v říjnu.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama