Aktuality

29.11.2018 01:00

Letní sezona v Tuřanech

(red), www.brno-airport.cz Letní sezona v Tuřanech
Brněnské mezinárodní letiště v Tuřanech zaznamenalo v průběhu letošní letní sezony nárůst dopravy. V průběhu tří nejsilnějších měsíců vzrostl počet odbavených cestujících oproti loňsku o více než dvacet procent. O prázdninách díky zájmu o leteckou přepravu do dovolenkových destinací dokonce padl historický rekord v počtu přepravených pasažérů za jeden měsíc. A to jak v červenci, kdy to bylo 116 tisíc, tak i v srpnu 110 tisíc. Největší nárůst tak zaznamenala právě sezónní doprava, když letos vyrazilo na dovolenou z Brna až o čtyřicet procent lidí více než v sezóně 2017.
„Už první rok, kdy je Letiště Brno součástí skupiny Accolade, tak přináší rekordní výsledky. Prioritou pro nás nadále zůstává rozvoj pravidelných linek. A i díky hladké spolupráci s Jihomoravským krajem a městem Brnem se nám během jednoho roku podařilo do Brna přivést hned dvě nové linky – Milán a Berlín. Naplňujeme tak slib, který jsme dali občanům Jihomoravského kraje, a daří se nám budovat významné regionální letiště,“ říká Milan Kratina, předseda představenstva skupiny Accolade.
„Díky velmi široké nabídce zajímavých destinací a vysoké frekvenci letů se Travel Service a její značka Smartwings staly v létě jasnou volbou klientů při plánování svých cest. Největší česká letecká společnost měla během letní sezóny na letišti v Brně základnu hned pro 4 svá letadla a lety operovala z Brna do téměř dvou desítek destinací,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Travel Service.
O letošních letních prázdninách bylo díky stále zvyšujícímu se zájmu o leteckou přepravu odbaveno na brněnském letišti až o 30 procent letadel více než v předchozím roce. Konkrétně bylo v letovém řádu naplánováno o 180 sezónních letů více.
V období letní letové sezóny, tj. od 28.3.2018 do 28.10.2018 byl nejoblíbenější destinací, stejně jako v předchozích letech, bulharský Burgas s více než padesáti tisíci odbavenými cestujícími, následován tureckou Antályí a řeckým Heraklionem. Celkově do Řecka zamířilo 340 spojů na šest tamních letišť. Co se týče pravidelných linek, tak do Mnichova odletělo přes 300 spojů a do Londýna jich zamířilo 215.
Vedoucí provozního úseku společnosti Letiště Brno Radek Lang k tomu dodává: „Velmi si ceníme zájmu cestujících o sezónní lety, jejichž letošní nárůst ověřil naši připravenost na letní sezónu. Věříme, že společně s nabídkou nových pravidelných spojení bude tento trend pokračovat a udržíme příznivé výsledky i v následujících letech.“
Také prognózy pro celkový výsledek za rok 2018 jsou poměrně optimistické. Předpokládáme, že brněnské letiště po šesti letech opět překoná hranici půl milionu odbavených cestujících.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama