Aktuality

29.08.2018 01:00

Létání Boeingem 737 na Újezdě

(red), www.myairlines.cz Létání Boeingem 737 na Újezdě
Na pražském Újezdě, ve Vítězné ulici, si lze zalétat s Boeingem 737 a letět na dvacet čtyři tisíc letišť po celém světě. Kromě kokpitu je i design dalšího interiéru odvozený z trupu letadel. Simulátor se otevřel veřejnosti v roce 2016 po více jak roce příprav. Hardware pochází ze starších letadel, software od vývojářů dodávajících programy simulátorům po celém světě.
Celý projekt stál více než dvacet milionů a za jeho realizací stál jeden ze spolumajitelů, který je kapitánem dopravních letadel a instruktorem. Původní myšlenkou, vedoucí k otevření simulátoru v centru Prahy, bylo poskytnout zážitek z létání všem lidem, kteří si to chtějí zkusit. Ambice jdou ale nyní mnohem dál. Simulátor má totiž všechny předpoklady, aby se stal oficiálním trenažérem pro studenty, kteří se školí na piloty dopravních letadel. To bude možné až ve chvíli, kdy získá potřebnou certifikaci.
Za hermeticky uzavřenými dveřmi jsou dvě řady pohodlných sedaček pro cestující první třídy. Před nimi se rozkládá pilotní prostor s dvěma křesly a spoustou přístrojů. Za okny pilotů i pasažérů se odehrává běžný provoz na pražském letišti.
Už jen samotné usednutí do pilotního křesla je zážitek. Pojížděcí mechanismus chrastí, až zapadne přesně v požadované pozici, kdy dokonale dosáhnete na všechny prvky řízení. Jak známo, boeing se na rozdíl od airbusu vyznávajícího elektronické řízení ‘fly by wire’ stále pilotuje jako letadlo, a ne jako počítačová hra. Místo joysticku tak před vámi z podlahy vyrůstají opravdové berany. Všude je nekonečno svítících knoflíků, páka plynu i vztlakových klapek, brzdy, světla, radiostanice, naváděcí systém, radiostanice i navigace.
Simulátor nabízí nekonečně možností. Dokonce i skuteční piloti si tu mohou odzkoušet situace, na které je dobré být připraven. Simuluje se požár na palubě včetně vypadnutí a nasazování kyslíkových masek, požár nebo výpadek motorů a další závady.
Více informací na www.myairlines.cz
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama