Aktuality

10.11.2017 01:00

L-39NG se bude vyrábět i v Evektoru

(red), www.evektor.cz L-39NG se bude vyrábět i v Evektoru
Letecká továrna Aero Vodochody Aerospace vybrala společnost Evektor-Aerotechnik v Kunovicích, jako výrobce přední a zadní části trupu, aerodynamických brzd a balíku detailních dílů pro svůj cvičný bojový letoun Aero L-39NG. Stroj Aero L-39NG je letounem nové generace vycházejícím z proudového cvičného letounu Aero L-39 Albatros, který je provozován vzdušnými silami ve více než třiceti zemích. Letoun Aero L-39NG je kombinací prověřeného aerodynamického konceptu s moderními systémy a nejnovějšími výrobními technologiemi. Letoun nabízí konstrukci se sníženou hmotností a prodlouženou životností, nový motor Williams FJ44-4M a moderní digitální integrovanou avioniku.
„Jsme nadšeni výrobou drakových částí pro L-39NG” sdělil Vladimír Matela, výkonný ředitel společnosti Evektor-Aerotechnik a.s., „Letoun L-39 si získal skvělou reputaci na trhu proudových cvičných letounů a nový model L-39NG s moderními systémy a technologiemi přináší další užitnou hodnotu pro vzdušné síly. Evektor nedávno pořídil nejmodernější výrobní technologie a v kombinaci s našimi téměř padesátiletými zkušenostmi v letecké výrobě a certifikovanou leteckou výrobou civilními a vojenskými úřady jsme připraveni podpořit program L-39NG”.
„Mezi ostatními mezinárodními dodavateli jsme vybrali Evektor, protože má zkušenosti jak s výrobou, tak s vývojem letadel a prokázal pružnost v podpoře náročných časových milníků vývoje programu L-39NG. Záměrem Aero Vodochody je rovněž využít české dodavatelské základny pro L39-NG v maximální míře a touto cestou podpořit český letecký průmysl” sdělila Monika Kowalczykova, viceprezidentka dodavatelského řetězce Aero Vodochody.
Program L-39NG je dalším rozšířením kooperačních aktivit Evektoru s předními firmami v leteckém průmyslu. Dnes firma vyvíjí a vyrábí interiérové díly pro Zodiac Aerospace pro dopravní letouny Airbus, rozvíjí spolupráci s Bell Helicopter Praha a kooperuje s dalšími firmami z průmyslu. Nedávno se Evektor účastnil modernizace turbovrtulového letounu L-410NG pro společnost Aircraft Industries.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama