Aktuality

08.10.2017 01:00

Kunovice na MAKS

(red), www.let.cz Kunovice na MAKS
O letošních letních prázdninách se letos konal už 13. ročník Mezinárodního veletrhu letectví a kosmonautiky MAKS 2017 na letišti Žukovskij u Moskvy. Kromě jiných firem se tam opět prezentovala i společnost Aircraft Industries v českém pavilonu společně s ostatními českými výrobci po čtvrté za sebou. V průběhu výstavy stánek navštívili zástupci celé řady velkých leteckých společností.
Na výstavě byla podepsána smlouva na leasing dvou letadel L-410 UVP-E20 mezi Státní dopravní leasingovou společností PАО „GTLK“ a leteckou společností "Sibiřská Logkaja Aviacija". Při podpisu smlouvy gubernátor Magadanské oblasti V.P. Pečonyj uvedl, že vláda Magadanské oblasti zvažuje možnost zakoupení ještě dalšího letadla L-410 v tomto roce, který by byl provozován dle potřeb Magadanské oblasti.
Byla podepsána také dohoda o záměru podepsat smlouvu na leasing dvou L-410 UVP-E20 v roce 2017 (prostřednictvím GTLK) s "Druhou sjednocenou letkou Archandělska". Tato společnost provozuje letouny L-410 ještě z dob SSSR. Její generální ředitel J.E. Davidov zvažuje nutnost obnovy letového parku a nákupu dvou letadel.
Na výstavě společnost prezentovala letoun L-410 NG, který byl v tomto roce součástí letových ukázek. Současně s tím byl podepsán kontrakt mezi PAO „GTLK“ a leteckou společností „Sibirskaja Logkaja Aviacia“. Kromě setkání s potenciálními i stávajícími zákazníky, vedli zástupci kunovické firmy jednání s dodavateli komponentů, se zahraničními delegacemi a také s dalšími společnostmi majícími zájem na rozvoji spolupráce. Státní dopravní leasingová společnost (PAO „GTLK“) s největším počtem strojů L-410 UVP-E20 nabízí letadla na leasing za výhodných úrokových podmínek.    
Rosaviacia (Národní agentura pro leteckou přepravu) poskytuje zálohy na dodávky letadel v souladu s Usnesením ruské vlády č. 1212 a poté za účelem financování těchto projektů se již GTLK snaží získat mimorozpočtové prostředky. Především díky tomu již všech pět letadel L-410 UVP-E20, které GTLK letos nakoupila, již má svého provozovatele.

(red), www.let.cz 

 

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama