Aktuality

08.11.2018 01:00

Kiwi.com v Číně

(red), www.bestcg.com Kiwi.com v Číně
V těchto dnech společnost Kiwi.com podepsala strategickou smlouvu s čínskou nízkonákladovou leteckou společností Spring Airlines. K podpisu došlo v Šanghaji za podpory šanghajského Generálního konzulátu České republiky. Budoucí spolupráce obou společností rozšíří působení i služby Kiwi.com v Číně, zejména v oblasti nabídky destinací.
„Díky této smlouvě se Kiwi.com dostane k exkluzivním destinacím největšího soukromého čínského low-cost přepravce. Ty budeme moci nabízet jako spojení pro naše zákazníky z celého světa,” komentuje novou spolupráci zakladatel splečnosti Kiwi.com Oliver Dlouhý.
Kiwi.com se díky svému algoritmu, tzv. virtuálnímu propojování (virtual interlining), zaměřuje na vyhledávání kombinací letů téměř 700 nespolupracujících aerolinek, včetně nízkonákladových leteckých společností jako právě Spring Airlines, a sestavuje tak unikátní letecká spojení a cenové nabídky letenek, které navíc mají cestující v jediném itineráři.
„Je nám velkým potěšením, že můžeme rozšířit síť Kiwi.com o naše nízkonákladové lety a navázat tak spolupráci, díky níž čekáme nárůst rezervací letenek. Jsme přesvědčeni, že silná pozice tohoto regionálního leadera nám pomůže posílit naši roli v mezinárodním měřítku a přivést více cestovatelů do Číny,” potvrdil Zhang Wuan, vicepresident Spring Airlines.
Kromě uzavření partnerství se Spring Airlines proběhlo v rámci návštěvy i otevření Czech Innovation Expo, a to za přítomnosti Olivera Dlouhého, ministra zahraničí Tomáše Petříčka a dalších. „Czech Innovation Expo prezentuje v Číně to nejlepší a nejvýznamnější v oblasti vědy, výzkumu, inovací a moderních technologií za posledních 100 let,” představuje projekt jeho vedoucí, Přemysl Pela. „Czech Innovation Expo je projekt založený na inovativních přístupech a využití moderních technologií, podobně jako firmy typu Kiwi.com, které mají globální ambice stát se lídry v oblasti svých podnikatelských aktivit a které jsou na výstavě prezentovány,” doplňuje.
„Projekt Czech Innovation Expo je naší společnosti velmi blízký. Vychází z principu inovativnosti a kreativního myšlení. Jsme tudíž velmi rádi, že jsme mohli v rámci Business Fóra v Šanghaji uvedení tohoto projektu podpořit,” uzavírá Oliver Dlouhý.
SpolečnostKiwi.com byla založena jako start-up Oliverem Dlouhým a Jozefem Képesim v Brně v roce 2012. První letenky společnost prodala v březnu 2013 v desítkách kusů, zatímco dnes její měsíční obrat dosahuje více než 1,5 miliardy Kč při průměrných 8 400 objednávkách denně.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama