Aktuality

20.05.2020 01:00

Kanaďané vymysleli ochranu vrtulníkářů

(red), www.bestcg.com Kanaďané vymysleli ochranu vrtulníkářů

Společnost Bell Textron Canada Limited pracuje spolu s kanadskou vládou a kanadskými ozbrojenými složkami na ochraně vojáků během pandemie viru COVID-19 a ve spolupráci s firmou Alpine Aerotech vyvinula integrovanou bariéru do interiéru vrtulníků, která může pomoci ochránit posádky.

V Kanadě se blíží období záplav a kanadské ozbrojené složky se připravují na možné krizové operace. Bell Textron Canada Limited, sídlící ve městě Mirabel, přináší na trh izolační systém pro stroje CH-146 Griffon, které tvoří podstatnou část Kanadského královského letectva.
Během několika dní se podařilo týmu Bellu a společnosti Alpine Aerotech vytvořit inovativní systém, který redukuje riziko přenosu nákazy na piloty bez toho, aby byly zbytečně využívány provozní zdroje. Instalace celého systému trvá jen pár minut a jeho flexibilita odpovídá potřebám krizových situací.
Systém je optimalizován pro stroje Bell 205/212 a Bell 412. Pro další modely vrtulníků, včetně strojů Bell 206 a Bell 407, přijdou na trh podobné izolační systémy již brzy.
K ochraně bezpečnosti posádek Kanadského královského letectva pomůže i fakt, že Bell, ve spolupráci s kanadským ministerstvem obrany, distribuoval taktickým jednotkám kanadských ozbrojených sil dezinfekci a získal povolení ji využívat ve strojích CH-146 Griffon.
Díky své strategii, která kombinuje management (contracting, procurement), inženýrské zkušenosti (integrace), logistiku a služby v oblasti servisu a údržby do jediného programu, hraje Bell důležitou rolu v podpoře kanadských ozbrojených složek a kanadské vlády.
(red), www.bestcg.com
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama