Aktuality

10.02.2018 01:00

Ještě přískok do muzea

(red), www.museum-kunovice.cz Ještě přískok do muzea
Krátký přelet aneb finální přesun do muzea. Organizátoři „Velkého přeletu“ splnili další závazek, na který se složili startéři „Velkého přeletu“ na Startovač.cz. Tím bylo vybudování zpevněného betonového stání pro letoun TU-154M (OK-BYZ) "Naganský expres". Výraznou změnou oproti původnímu plánu je i finální umístění „Naganského expresu“. Vedení města Kunovice navrhlo a schválilo větší rozšíření plochy muzea, než bylo původně zamýšleno, a navíc se také podílí na probíhající opravě a rozšíření oplocení.
„Díky tomu bude „Naganský expres“ stát na mnohem prostornějším a důstojnějším místě a dojde i k novému rozmístění ostatních exponátů. My moc děkujeme vedení Kunovic za toto rozhodnutí,“ chválí spolupráci s městem vedoucí kunovického leteckého muzea Martin Hrabec.
První etapa montáží „Naganského expresu“ se chýlí ke zdárnému konci a zároveň i vrcholí přípravy na finální přesun na čestné místo v muzeu.
„Zatím marně čekáme na pořádný holomráz, který potřebujeme k tomu, aby dostatečně vymrzla půda v muzeu a unesla čtyřicetitunový letoun,“ doplňuje Martin Hrabec. „I přesto, že nám počasí nepřeje je stanoven termín prvního pokusu o přesun na víkend 24. - 25.února 2018.“
Finální přesun opět zajistí tým z přepravní společnosti Universal Transport z Prahy pod vedením Martina Ludvíka, která realizovala přepravu letounu z Prahy – Kbel do Kunovic na podzim 2016.
 
 
(Velký přelet na stránkách Leteckého muzea v Kunovicích: Velký přelet na Startovači: http://www.museum-kunovice.cz/velky-prelet/, https://www.startovac.cz/projekty/velky-prelet/.  
Velký přelet na Facebooku Leteckého muzea v Kunovicích: Velký přelet na Twitteru: https://www.facebook.com/zachranteLMK, https://twitter.com/VelkyPrelet )
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama