Aktuality

13.06.2018 01:00

Ještě je čas přihlásit se do soutěže Copernicus Masters

(red), www.czechspaceportal.cz Ještě je čas přihlásit se do soutěže Copernicus Masters
Do 30. června 2018 je otevřeno přihlašování do soutěže Copernicus Masters, která odměňuje aplikace a nápady využívající data Copernicus k řešení důležitých výzev, kterým čelí dnešní trh a společnost. Soutěží se letos v rámci 16 různých výzev a na vítěze čekají peněžité ceny, balíky družicových dat, byznysová i technická podpora od partnerů soutěže a řada dalších hodnotných produktů a služeb.
Program Copernicus každoročně generuje 10 Petabytů dat pozorování Země, která jsou bezplatně šířena. Díky těmto datům mohou služby Copernicus poskytovat data téměř v reálném čase a v globálním měřítku, čímž přispívají k udržitelné správě životního prostředí. Zdrojem dat jsou jak družicové mise z rodiny Sentinel a přispívající mise (existující komerční a veřejné družice), tak množství pozemních (in-situ) senzorů. Velká data z vesmíru skýtají nesmírný potenciál pro vývoj nápadů a řešení v mnoha (nekosmických) sektorech. S vývojem těchto nápadů do komerčně životaschopných řešení rostou jejich ekonomické přínosy.
Copernicus Masters 2018 – čelní evropská inovační soutěž v oblasti pozorování Země (EO) – hledá právě takové vynikající nápady, aplikace a business koncepty na budoucnost orientovaných SME, startupů, univerzit a jednotlivců v oblastech podnikání, výzkumu a vyššího vzdělání. Letos se koná již osmý ročník této soutěže, organizované německým Anwendungszentrum GmbH Oberpfaffenhofen (AZO).
Do 30. června 2018 mohou účastníci soutěže Copernicus Masters podávat své inovativní nápady z oblasti EO do 16 výzev, které nabízí největší množství partnerů světové třídy v historii soutěže. Partnery ročníku 2018 jsou Evropská kosmická agentura (ESA), Německé středisko pro letectví a kosmonautiku (DLR), CGI, Planet Inc., BayWa AG, Stevenson Astrosat Ltd., Airbus, Satellite Applications Catapult Ltd., a německé Spolkové ministerstvo dopravy a digitální infrastruktury (BMVI). ESA je jedním z počátečních partnerů Copernicus Masters a organizuje výzvu pro účastníky každý rok již od r. 2011.
Účastníci mohou demonstrovat své inovativní užití dat pozorování Země napříč širokou škálou témat výzev, včetně oblastí Internetu věcí (IoT), umělé inteligence, strojového učení, energetiky, zdraví, udržitelného života, chytrého zemědělství, digitální dopravy či chytrých měst.
Již druhým rokem nabízí Evropská komise (EC) šest dalších evropských výzev, pokrývajících témata udržitelného rozvoje, vlády, přístupu k datům, B2B aplikací, monitoringu půdy a krizového řízení. Účastníci mají také jedinečnou možnost vybudovat své řešení za pomoci dalších zdrojů dat nabízených novými partnery soutěže.
Společně s peněžními cenami získají vítězové soutěže také přístup k mezinárodní síti předních organizací v oblasti pozorování Země, významnému množství družicových dat, crowdové investiční platformě a podpoře rozvoje podnikání v celkové hodnotě přes 600.000,- Euro. Celkový vítěz navíc obdrží VIP cestu na start družice v Kourou v hodnotě 10.000,- Euro. „Jsme hrdí na aktivní roli, kterou Copernicus Masters hraje v komercializaci služeb pozorování Země,” dodává Thorsten Rudolph, výkonný ředitel AZO, organizátora soutěže. „Od roku 2011 bylo vybráno celkem 87 vítězů soutěže. Byli zvoleni z více než 2700 účastníků ze 73 různých zemí, kteří přihlásili přes 1100 špičkových podnikatelských nápadů. To výborně ukazuje roli inovační soutěže pro zprostředkování toku podnikatelských záměrů pro pozorování Země.”
Copernicus Masters navíc doplňuje Copernicus Accelerator, který podporuje transformaci skvělých nápadů v komerčně uskutečnitelná řešení skrze na míru šitou 12-měsíční business coaching službu. Všichni způsobilí vítězové Copernicus Masters 2018 získají přístup ke Copernicus Accelerator.
Pro podrobnější informace o letošních výzvách, cenách a partnerech navštivte www.copernicus-masters.com. Více informací můžete získat na space-of-innovation.com.
Další informace o programu Copernicus jsou dostupné na: www.esa.int/copernicus a www.copernicus.eu.
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama