Aktuality

02.08.2017 01:00

Jak si prodloužit léto

(red), www.bestcg.com Jak si prodloužit léto
Jakmile se začne blížit podzim a počasí v Evropě se bude ochlazovat, je ideální vyrazit někam za teplem. Společnost Emirates nabízí řadu destinací na Dálném východě a v Indickém oceánu pro perfektní podzimní dovolenou pro ty, kteří se nechtějí vzdát hřejivých letních dnů. Emirates připravila speciální ceny letenek do mnoha destinací v tomto regionu, které je možné zakoupit do 6. srpna 2017
 
Společnost Emirates létá do více než dvacet destinací napříč Asií a Pacifikem, od Indie až na jih do Austrálie a na Nový Zéland. Ať už navštívíte živelná vietnamská města, majestátní chrámy Kambodže, anebo se projedete vlakem napříč úchvatnými scenériemi Srí Lanky či zaboříte nohy do bílého písku na plážích na Seychelách, každá z destinací nabídne cestovatelům nové a neobjevené zážitky.
 
Podívejte se, co nabízí Kambodža. Phnompenh, hlavní město Kambodže, je oblíbenou destinací jak pro baťůžkáře, tak pro rodiny s dětmi. Phnompenh, založený ve 14. století, uchvátí každého svými chrámy, pagodami, paláci, pouličními trhy a nabídne množství toho, co dělat a kam se podívat. 
Hlavní město Phnompenh je perfektním startovacím bodem pro turisty, kteří chtějí navštívit Wat Ek Phnom, Wat Prasat Basseata a slavnou památku světového dědictví UNESCO chrám Angkor Wat. Stejně tak je z Phnompenhu výborná dostupnost do zbytku země pro ty, kteří chtějí propadnout kráse kambodžských ostrovů a jejich barevným korálovým útesům s bílými písčitými plážemi.
 
Co se týče Vietnamu, tam lze doletět s jedinou zastávkou z Prahy. Starobylá Hanoj si i přesto, že je jedním z nejrušnějších a největších měst jihovýchodní Asie, uchovala většinu svého francouzského koloniálního šarmu. Jihovietnamské Ho Či Minovo Město, dříve známé jako Saigon, je ještě více uchvacujícím místem. Toto hektické město s pohlcující atmosférou je domovem pro 8,5 milionu lidí. Najdete zde některé z nejluxusnějších hotelů, nejvyhlášenějších restaurací a nechutnější jídlo prodávané v pouličních stáncích. 
Cestující na trase Praha-Dubaj–Ho Či Minovo Město, stejně jako ti mířící do Hanoje, už nemusí absolvovat mezipřistání v Rangúnu, čímž ušetří 2,5 hodiny cestovního času.
Během návštěvy Ho Či Minova Města si užívejte procházky na širokých promenádách, majestátní budovy a špičkové hotely, restaurace a obchody. V Hanoji navštivte Chrám literatury, místo studia a rozjímání o konfuciánském učení, a jezero Hoan Kiem nacházející se v centru města, kde po východu slunce můžete sledovat místní obyvatele, jak cvičí tai či.
Pokud toužíte více po nerušeném odpočinku, zamiřte na sever k zátoce Halong, jež je zapsaná mezi světová dědictví UNESCO, a to díky více než 3000 vápencových skal vyčnívajících z azurové laguny. Mezi skálami se navíc nachází množství malých ostrovů s nedotknutými plážemi, které dotvářejí celkovou atmosféru této zátoky.
 
Seychely, idylický řetězec 115 ostrovů v Indickém oceánu, z nichž je mnoho neobydlených, mají všechno pro ničím nerušenou dovolenou. Pětihvězdičkové hotely, bezchybné počasí, nádherné pláže, třpytící se moře s bohatým mořským životem a mnoho nejen sportovních aktivit tvoří optimální atmosféru pro zasloužený odpočinek.
Samozřejmě to jsou pláže a moře, které nejvíce přitahují lidi na Seychely. Je zde nespočet pláží, z nichž je možné si vybírat, ale jednou z těch nejlepších je Ansa Source D´Argent. Chráněná útesem, kde její mělká voda má klidnou hladinu, je ideálním místem pro vodní hrátky ratolestí. Seychelské vody jsou proslulé svými nádhernými potápěčskými pohledy, kde se můžete kochat nejen úchvatnými útesy, ale také nejznámějšími vraky na světě. A to díky pirátům, kteří měli Seychely dlouho za svůj domov. 
 
Srí Lanka a historické město Kolombo, je charakteristické svým splynutím architektonických vlivů z Portugalska, Holandska a Velké Británie z koloniálních dob. Toto město pulzuje neskonalým tempem, tuk-tuky se zde předhánějí s autobusy za rytmů indické popové hudby a objevuje se zde řada nových designových hotelů, uměleckých galerií a stylových chic butiků, které jsou vetkány mezi charismatické pouliční bazary.
Cestovatelé se z města také často vydávají na vyhlášené pláže, nacházející se na severním pobřeží Srí Lanky. Patří mezi ně i Kalpitiya a zátoka Arugam, které jsou jako stvořené pro surfaře, a oblíbenou pláž Unawatunanabízí mnoho zábavy a nádherných scenérií. Nedaleko pláže Marissa je zase možné pozorovat velryby, a pokud se chcete z rozpálených pláží zchladit, můžete se vydat do hornaté krajiny, která ukrývá nesčetné množství čajových plantáží se znamenitými výhledy.
I milovníci dobrého jídla si přijdou na své. Srí Lanka nabízí jednu z nejbohatších a nejrozmanitějších kuchyní na světě, počínaje u kokosových chutí a konče u nejpálivějšího kari. Kulinářské zážitky je možné si vychutnat v řadě známých restaurací, stejně jako v řadě pouličních stánků a na trzích. Srí Lanka je především známá díky svým krásným a nedotčeným plážím, ale je toho mnohem víc, co tento drahokam v Indickém oceánu může nabídnout.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama