Aktuality

15.07.2009 05:00

Jak na víza do Kanady

(red), MZV ČR, www.mzv.cz Jak na víza do Kanady

 

Diplomaticky bez komentáře ponechám zavedení vízové povinnosti na cestu do Kanady, ale protože přes pražské ruzyňské letiště do této země odlétá několik tisícovek centrujících měsíčně je ůležité zveřejnit technické podmínky pro získání kanadských víz.

Bezprostředně po zavedení víz 14. července 2009 byla po dobu 48 hodin (do 16. července 06,01 hodin středoevropského letního času) platit přechodné období, které se bude vztahovat na osoby nacházející se v leteckém tranzitu nebo na osoby, které v tomto období nastoupí na cestu. Během tohoto přechodného období budou cestující odbaveni a o vstupní vízum mohou požádat na letišti po příletu do Kanady. Po tomto období nebudou žádné výjimky umožněny.

Po 16. červenci budou cestující muset předem požádat o vstupní vízum. Žádosti o víza však nebude vyřizovat Velvyslanectví Kanady v Praze, nýbrž Velvyslanectví Kanady ve Vídni. Žádost je ovšem možné podat též na každém zastupitelském úřadě Kanady, který má funkční vízové oddělení. V Evropě lze tedy žádost podat též v Paříži, Londýně a Římě.

Kontakt na Velvyslanectví Kanady ve Vídni je:

The Canadian Embassy

Immigration section

Laurenzerberg 2

1010 Vienna

Rakousko

Na níže uvedených webových stránkách lze nalézt základní informace o získání víza:

www.canada.cz (Velvyslanectví Kanady v Praze)

 tel. číslo: +420 272 101 800

 fax: 272 101 890

http://www.dfait-maeci.gc.ca/canada-europa/austria (Velvyslanectví Kanady ve Vídni)

tel. číslo: +43-1  531 38 3010

fax: +43-1 531-38-3911

Formuláře pro žádost o vízum, instrukce a všeobecné informace jsou k dispozici na webové stránce www.canada.cz na prolinku zde.

Žádost lze podat na Velvyslanectví Kanady ve Vídni osobně. Na velvyslanectví budou k dispozici česky hovořící úředníci. Kromě osobního podání žádosti bude možné žádost podat prostřednictvím třetí osoby (včetně cestovní kanceláře) nebo poštou. Při kanadském velvyslanectví v Praze bude v přechodném období do poloviny srpna zřízena schránka, do které budou čeští občané moci žádost odevzdat, a velvyslanectví zajistí její vyřízení. Vyřízení těchto žádostí se odhaduje na 10 – 12 dní. Velvyslanectví v Praze bude též zajišťovat vydání pasů s vyznačeným vízem. Při přímém zaslání na Velvyslanectví Kanady ve Vídni bude žádost zpracována během 3 pracovních dnů.

Žádost o vízum musí obsahovat vyplněný vízový formulář, platný cestovní pas se strojově čitelnou zónou, 2 pasové fotografie a poplatek za vízum (CAD 75,- pro jednorázový vstup, CAD 150,- pro vícenásobný vstup).

Pro bližší informace za účelem získání víza doporučujeme obrátit se na Velvyslanectví Kanady v Praze či ve Vídni.

(red)

MZV ČR, www.mzv.cz

 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama