Aktuality

12.03.2018 01:00

Irové řádí a více do Polska

(red), www.prg.aero Irové řádí a více do Polska
Nízkonákladová letecká společnost Ryanair na začátku tohoto roku oznámila, že od konce října 2018 spustí novou pravidelnou linku do Ammánu, hlavního města Jordánska. Letecká společnost bude z pražského ruzyňského letiště létat Boeingem 737 dvakrát týdně a spuštění nové linky je součástí velké expanze společnosti na Blízkém Východě. Díky nové lince získá Praha historicky první pravidelné spojení s Jordánskem. A na začátku března Ryanair navíc zveřejnil svůj pražský letový řád pro zimní sezónu 2018, v rámci kterého nabídne z Prahy pět nových leteckých spojení, včetně linek do Marrákeše a na letiště Ejlat Ovda.
Čeští i zahraniční cestující si již nyní mohou rezervovat lety až do března 2019 za ještě nižší tarify a užívat si zlepšení v rámci kampaně společnosti „Always Getting Better“ [Neustále se zlepšujeme] pro rok 2018, která obsahuje:
Kenny Jacobs ze společnosti Ryanair řekl: „S potěšením zahajujeme provoz podle pražského letového řádu pro zimní sezónu 2018 s pěti novými linkami (19 celkem), díky kterým do/z Prahy ročně přepravíme 1,6 miliónu cestujících a zvýšíme objem operací na Letišti Václava Havla Praha o 45 %. Čeští i zahraniční zákazníci si mohou místa na lety v rámci sezóny zima 2018 rezervovat již nyní. Nikdy nebyla vhodnější doba rezervovat si let se společností Ryanair, protože ceny letenek i nadále klesají. 
Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, řekl: „Nové linky Ryanairu rozšíří nabídku destinací z našeho letiště na zimní sezónu 2018 o 2 úplné novinky. Jedná se o přímou pravidelnou linku do Marrákeše, díky které se k nám po letech vrací přímý spoj s Marokem. Očekáváme, že v obou směrech odbavíme přibližně 32 tisíc cestujících za rok. Druhou novou destinací v nabídce letiště je již avizovaná linka do Ammánu.
Zároveň jsme rádi, že díky novince Ryanairu budeme z Prahy i nadále nabízet přímé pravidelné spoje mezi Prahou a izraelským Ejlatem, kde očekáváme okolo 14 tisíc cestujících v obou směrech během zimní sezóny. Získáme také celoroční spojení do toskánské Pisy, která byla dosud sezónní destinací, a s novou linkou do Paříže na letiště Beauvais získají naši cestující možnost výběru mezi třemi pařížskými letišti.“
 
A kromě toho polská letecká společnost LOT přidá od letního letového řádu 2018 další spojení mezi Prahou a Varšavou. S platností od 3. května 2018 tak svým cestujícím nabídne navíc dalších 6 letů týdně. Celkem tak budou mít cestující na výběr až z pěti frekvencí denně. Letecké spojení bude zajištěno letadly typu Bombardier Q-400 (DH4) a Embraer 175 s kapacitou 82 a 78 míst. A LOT otevírá i nové linky na Balkán a do Skandinávie od 1. června 2018. Ve stejný den pak budou znovu zahájeny pravidelné lety do Podgorice v Černé Hoře a den nato, 2. června, začne LOT létat i do dánského Billundu.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama