Aktuality

20.04.2017 01:00

Informace o nehodě MPK ze dne 2.4.2017

(red), www.laacr.cz Informace o nehodě MPK ze dne 2.4.2017
​Letecká amatérská asociace České republiky zveřejnila na svých stránkách prvotní informaci o letecké nehodě motorového padákového kluzáku (se zraněním) ze dne 2.dubna 2017, ke které došlo na letišti Přibyslav.  
 
Dne 2.dubna 2017 na letišti Přibyslav došlo k nehodě motorového padákového kluzáku. Podle v současnosti dostupných informací, došlo po startu pilota s motorovou krosnou ve výšce cca 20 metrů k čelnímu zaklopení padákového kluzáku a pádu. Pilot si při nárazu způsobil těžká zranění, se kterými byl hospitalizován. Při prvotní prohlídce MPK bylo zjištěno, že PK měl jedny volné konce "protočené" kolem "D" popruhů. To samo o sobě mohlo vést k jednostrannému zablokování řízení po startu. Jednalo se o jeden z prvních letů pilota v letošní letecké sezóně. Své jistě mohla sehrát nervozita a nevelké pilotní zkušenosti. K tomu mohla přistoupit vyšší náročnost na ovládání výkonného PK s autostabilním profilem či respekt z něho.
Pro ostatní piloty může být tato nehoda upozorněním. Ohroženou skupinou jsou podle dlouhodobé statistiky zejména ti, kteří jsou držiteli pilotního průkazu do dvou let, mají výkonné křídlo s autostabilním profilem a jsou vysoce namotivováni k létání po zimní přestávce. LAA ČR proto doporučuje, patří-li pilot do této skupiny, jistě není ostuda pro první starty požádat o pomoc instruktora.
 
 

Menu

Z fotogalerie

15 15

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama