Aktuality

21.03.2017 01:00

I v mrazu se pokračovalo

(red), www.airport-pardubice.cz I v mrazu se pokračovalo
Ani lednové, únorové a březnové chladné (i když v posledních dnech trochu předjarní) počasí nezastavilo stavbu budovy nové odbavovací haly na pardubickém letišti, která se tak začíná pomalu rýsovat. Zima sice práce zbrzdila, ale ani ta podle stavitelů neohrozila termín dokončení terminálu, který by měl být v listopadu 2017.
Dodavatel ujišťuje, že listopadový termín dokončení stavby platí. Od roku 2018 tak bude možné poskytovat klientům pardubického letiště větší komfort, protože současné podmínky jsou poněkud stísněné. V průběhu března tak byla zahájena montáž nosné ocelové konstrukce terminálu a na ní naváže montáž zastřešení a opláštění budov sendvičovými panely a zároveň bude provedena základová deska na terminálu. Současné s tím se bude pracovat na výstavbě nové příjezdové komunikace.
Současnou odbavovací halu v bývalé vojenské jídelně nahradí dvoupodlažní budova nedaleko od přistávací dráhy. V přízemí bude provozovatel letiště disponovat plochou zhruba 5,5 tisíce metrů čtverečných. Odlétající cestující zde najdou službu balení zavazadel a pohodlnější bude i vyzvedávání zavazadel při příletu do Pardubic. Namísto současných dvou budou v novém terminálu tři přepážky pro odbavení cestujících a s nárůstem vytíženosti letiště bude možné otevřít další tři. V tranzitním prostoru vzniknou dvě čekárny pro odbavené cestující namísto dnešní jediné, a bude tu obchod duty free i občerstvení. Budou zde dva obchodní prostory, které by podle představ provozovatele letiště mohly být obsazené například obchodem s dárky a suvenýry a také by zde mohl být instalován bankomat i automat na jízdenky MHD.
Druhé podlaží terminálu zůstane podle rozhodnutí akcionářů zatím nedokončené. Časem v něm má být zřízena restaurace s vyhlídkou na plochu a další komerčně využitelné prostory a také salonek pro business klientelu.
Stavba nové odbavovací haly na pardubickém letišti začala v polovině roku 2016 a hotová má být v listopadu 2017 a přijde na 256 milionů korun, včetně příjezdové komunikace. Finanční zdroje na stavbu poskytly akcionáři provozovatele letiště (společnosti East Bohemian Airport), město Pardubice, vlastnící ve společnosti dvě třetiny akcií a Pardubický kraj coby třetinový vlastník. Pro budoucnost a rozvoj letiště je stavba nového terminálu nutností. Díky této investici bude mít zázemí odpovídající úrovni a vyhovující poptávce leteckých společností po moderních letištních službách.  
V letošní letní sezóně můžete z pardubického letiště odletět na dovolenou do bulharského Burgasu, na řecký ostrov Rhodos, nebo do Černé Hory a na podzim by měla začít fungovat linka z Pardubic do Londýna společností Ryanair.
 
 

Menu

Z fotogalerie

15 15

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama