Aktuality

10.07.2019 01:00

Hraniční kontrola v Českých Budějovicích v létě 2019

(red), www.airport-cb.cz Hraniční kontrola v Českých Budějovicích v létě 2019
Pro letní sezónu 2019, tedy prozatím do 31.srpna 2019, je na letišti zřízena služba Cizinecké Policie ČR. V její pracovní době lze využít hraniční kontroly pro lety mimo Schengenský prostor bez objednání předem. V mimopracovní době je třeba zaslat požadavek na hraniční kontrolu standardním způsobem (tj. zaslat požadavek na letiště a vyplnit formulář na webu PČR), avšak v předstihu pouze minimálně osm hodin před plánovaným letem. Přesto je vhodné poskytnout včasné informace k plánovanému letu. 
Letiště České Budějovice 26.června 2019 zahájilo zkušební provoz v režimu VFR den pro letadla kódového značení 1B, tj. s maximálním rozpětím křídel do 23,9 metru. Na letišti jsou instalována nová letecká pozemní zařízení, která zatím nejsou v provozu. Před letem se seznamte s aktuálními NOTAMy.
Pro letní sezónu 2019, tj. zatím do 31.srpna 2019, je na letišti zřízena služba Cizinecké Policie České republiky, v její pracovní době můžete využít hraniční kontroly pro lety mimo Schengenský prostor bez objednání předem. V mimopracovní době je třeba zaslat požadavek na hraniční kontrolu standardním způsobem (tj. zaslat požadavek na letiště a vyplnit formulář na webu PČR), avšak v předstihu pouze minimálně osm hodin před plánovaným letem.
 
Přesto je lepší poskytnout včasné informace k plánovanému letu.
 
Dotazy na handling@airport-cb.cz , tel 725 502 738 nebo 386 325 339 .
 
Pracovní doba (SELČ) hraniční kontroly na LKCS:
 
Pondělí až čtvrtek           7,00 – 15,00 hodin
 
Pátek až neděle               7,00 – 19,00 hodin
 
V mimopracovní době požadavek minimálně osm hodin předem standardním způsobem.
Celní odbavení (pro lety mimo EU) beze změny, tj. min. 24 hod předem. 
 
Dne 26.června 2019 v 9,00 hodin Letiště České Budějovice zahájilo zkušební provoz v režimu VFR den, tzn. podle pravidel letů za viditelnosti ve dne. Současně dochází k dočasné změně kódového značení letiště na 1B, tzn. že je povolen provoz letadel s rozpětím křídel max. 24 m. Na dráze a v ose přiblížení je instalováno světelné zabezpečovací zařízení a pro navigační služby je instalován přesný přibližovací systém ILS cat I. Nově instalovaná letecká pozemní zařízení zatím není možné využívat pro letecký provoz. Provoz letadel s proudovými motory není povolen. Všem pilotům doporučujeme se seznámit před letem s VFR příručkou a vydanými NOTAMy nebo SUP. Provozní doba letiště zůstává beze změny.
 
Více informací na:
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama