Aktuality

02.07.2019 01:00

Hospodářské výsledky za rok 2018

(red), www.czechoslovakgroup.cz Hospodářské výsledky za rok 2018
Skupina Czechoslovak Group zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2018 z nichž je zřejmé, že tržby meziročně vzrostly téměř o polovinu. Holdingu Czechoslovak Group se daří v oblasti letectví, výroby speciální techniky, radarů i brzdových systémů. Mezi klíčové firmy, které ve skupině dosáhly významného růstu hospodářských výsledků, patří Eldis Pardubice, Excalibur Army, Tatra Defence vehicle, Dako-CZ, Česká letecká servisní, ale i slovenská část holdingu patřící do skupiny MSM Group.
Holding Czechoslovak Group dosáhl za rok 2018 tržeb v hodnotě 11,5 miliardy korun a zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) ve výši 1,9 miliardy korun. Podle majitele společnosti Michala Strnada měly významný podíl na růstu hospodářských výsledků klíčové společnosti, které poskytují služby v oblasti letectví a leteckého výcviku, výroby speciálních pozemních vozidel, výroby radarů a produkce brzdových systémů pro kolejová vozidla.
Tržby společnosti Dako-CZ v roce 2018 meziročně vzrostly o 26 procent ze 738 na 927 milionů korun. Zisk před započtením úroků, daní a odpisů vzrostl o 65 procent z 91 na 150 milionů korun. Tento klíčový ukazatel dokládá, že společnost Dako-CZ, jediný český a jeden ze tří světových výrobců brzdových systémů pro kolejová vozidla, má za sebou nejlepší rok ve své historii.
Výrobce radarů pro řízení civilního letového provozu, firma Eldis Pardubice, dosáhla v roce 2018 tržeb v hodnotě 351 milionů Kč a Zisk před započtením úroků, daní a odpisů ve výši 143 milionů Kč. Společnost také docílila významného obchodního úspěchu, kdy v průběhu minulého roku podepsala kontrakt na vývoz třinácti letištních radarů do Číny. 
Poprvé po třech letech od založení se do černých čísel dostala nejmladší zbrojní továrna v České republice, podnik Tatra Defence Vehicle, který je mimo jiné exkluzivním výrobcem kolových obrněných vozidel Pandur II 8x8 CZ. Tržby firmy dosáhly 321 milionů Kč a zisk před započtením úroků, daní a odpisů byla ve výši 39 milionů Kč. 
V roce 2018 se dařilo i podniku Excalibur Army, který kromě sortimentu generálních oprav a modernizací starších vozidel loni poprvé uspěl i s novým a vlastním výrobkem, kolovým obrněncem Patriot na podvozku Tatra. Společnost dosáhla tržeb v hodnotě téměř tři miliardy Kč a zisk před započtením úroků, daní a odpisů byl ve výši 556 milionů korun. 
Společnost Česká letecká servisní (ČLS), která se zabývá výrobou a modernizací avioniky, speciálního vybavení a náhradních dílů do letecké techniky, v minulém roce dokázala, že se jí pod novým majitelem velmi daří. Dosáhla tržeb ve výši 1,24 miliardy korun a zisk před započtením úroků, daní a odpisů v hodnotě 328 milionů korun. ČLS je součástí holdingu CSG od roku 2016, kdy skupina odkoupila majoritní podíl akcií od firmy Omnipol, a pod nový vlastníkem se podařilo její hospodaření významně zlepšit. 
Významné hospodářské výsledky v roce 2018 přinesla i slovenská větev holdingu CSG. Společnost MSM Martin, která se zabývá mimo jiné opravou, modernizací a prodlužováním životního cyklu vojenské techniky, dosáhla tržeb v hodnotě 1,66 miliardy Kč a zisk před započtením úroků, daní a odpisů ve výši 268 milionů Kč. Tržby podniku ZVS holding, který zajišťuje speciální výrobu v oblasti velkorážní, středorážní a malorážní munice, byly v roce 2018 ve výši 680 milionů Kč a zisk před započtením úroků, daní a odpisů v hodnotě 46 milionů Kč.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama