Aktuality

04.10.2018 01:00

Grantové programy pražského letiště

(red), www.prg.aero Grantové programy pražského letiště
Akciová společnost Letiště Praha tak, jako se už stalo jistou tradicí, vyhlásilo i letos několik grantových programů. Jedním z nich je program „Dobré sousedství“ a druhým grant na podporu osob se zdravotním postižním. Na rozvoj blízkého okolí pražského ruzyňského letiště je určen grant „Dobré sousedství“ s rozpočtem deseti milionů korun a druhý grant se týká osob se zdravotním postižením. 
 
Grantový program DOBRÉ SOUSEDSTVÍ
 
Kromě protihlukových opatření a podpory životního prostředí se provozovatel Letiště Václava Havla Praha snaží ve svém okolí podporovat také další aktivity související s každodenním životem místních občanů. Právě s tímto záměrem byl v roce 2007 zaveden grantový program DOBRÉ SOUSEDSTVÍ zaměřený na podporu veřejně prospěšné činnosti. Finanční příspěvek mohou získat konkrétní obce a městské části v okolí Letiště Václava Havla Praha, ale i občanská sdružení, sportovní kluby, dobrovolní hasiči a jiné neziskové organizace působící na jejich území. V rámci tohoto grantového programu každoročně rozdělujeme přibližně 10 milionů korun.
Grant je vyhlašován vždy v září, kdy je zpřístupněn přihlašovací formulář viz. www.prg.aero/grantovy-program-dobre-sousedstvi
 
Grantový program NA KŘÍDLECH POMOCI
 
Grantový program NA KŘÍDLECH POMOCI je zaměřen na podporu osob se zdravotním omezením. O finanční podporu se mohou přihlásit neziskové a veřejně prospěšné společnosti či spolky, nadace, ústavy i další právnické a fyzické osoby, které se zaměřují na pomoc v daných oblastech nebo danou pomoc samy potřebují. Cílem programu je zlepšit mobilitu konkrétních osob se zdravotním hendikepem.
Grant je každoročně vyhlašován na webových stránkách Letiště Praha a žádosti je následně možné podat prostřednictvím elektronického formuláře. Projekty k podpoře poté vybírají sami zaměstnanci formou hlasování. 
 
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama