Aktuality

03.06.2019 01:00

General Atlantic vstoupil do Kiwi.com

(red), www.bestcg.com General Atlantic vstoupil do Kiwi.com
Společnost General Atlantic oznámila strategickou investici do české online cestovní platformy kiwi.com. Její zakladatelé Oliver Dlouhý a Jozef Képesi zůstávají významnými podílníky a pokračují v řízení strategického růstu společnosti v rámci partnerství s General Atlantic. General Atlantic je takzvanou growth equity společností, která poskytuje investice a strategickou podporu firmám a spolupracovala například s firmami jako jsou Airbnb, Priceline, Flixbus nebo Uber.
Neustále rostoucí technologická společnosti Kiwi.com byla založena v roce 2012 a na základě podílu na trhu byla v letech 2017 a 2018 označena magazínem Forbes za startupovou jedničku. Společnost přišla s technologií, která spojuje v rámci jediného itineráře pasažéry s různými dopravci i lety. Spolupracuje s aerolinkami, online cestovními kancelářemi i metavyhledávači a prodává letenky po celém světě za více než miliardu eur.
„Z partnerství s General Atlantic jsme nadšení, pouštíme se díky němu do další fáze růstu. Našim zákazníkům chceme přinášet na stále komplexnějším trhu online travel služeb hodnotu i možnost volby,“ okomentoval partnerství Oliver Dlouhý, spoluzakladatel Kiwi.com. „Hluboká expertíza General Atlantic v technologickém a cestovním sektoru i dosavadní výsledky při pomoci rychle rostoucím disruptivnám firmám dosáhnout globálních rozměrů budou pro Kiwi.com obrovským benefitem,“ dodává.
„Za pouhých šest let se Oliverovi a týmu Kiwi.com podařilo postavit jednu z nejtransformativnějších a nejdisruptivnějších platforem v celém cestovním průmyslu,” řekl Tanzeen Syed, Managing Director General Atlantic. „Těšíme se, že budeme moci podpořit Oliverovu vizi souvislé a komplexní přepravy pro zákazníky po celém světě,” dodal.
„Věříme, že zákazníci vyžadují stále specifičtější služby, které lépe vyhoví jejich potřebám. Kiwi.com je zcela jistě v čele technologických řešení, která přinášejí významnou hodnotu cestovatelům, aerolinkám i metavyhledávačům,” dodává Chris Caulkin, Managing Director a technologický ředitel pro region EMEA General Atlantic.
Společnost General Atlantic se už po čtyřiceti let, během kterých investovala do více než 350 společností, zaměřuje na odvětví, která jsou formována technologiemi a inovacemi. Mezi investice společnosti patří například Priceline, Airbnb, Meituan, Flixbus, Uber, Despegar, Smiles nebo Mafengwo.
Citi působí jako výhradní finanční poradce Společnosti v souvislosti s touto transakcí. CMS a DLA Piper poskytují v rámci této transakce právní poradenství Kiwi.com a jejím akcionářům. General Atlantic poskytuje právní poradenství Weil, Gotshal&Manges.
Vstup General Atlantic souvisí i s tím, že skupina Touzimsky Kapital po pěti letech prodává přibližně polovinu svého podílu ve společnosti Kiwi.com tomuto americkému private equity fondu. Touzimsky Kapital si ponechává zhruba polovinu majetkové účasti ve firmě. Touzimsky Kapital spravuje privátní prostředky českých investorů a drží podíly ve firmách podnikajících v oborech venkovní reklamy, vývoje softwaru, virtuální a rozšířené reality či těžby plynu a ropy na Severní Moravě.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama