Aktuality

09.10.2018 01:00

Evropské kosmické hovory

(red), www.esa.int Evropské kosmické hovory
Iniciativa Evropské kosmické hovory (European Space Talks) nabídne každému členovi evropské vesmírné komunity příležitost spojit se s vesmírnými profesionály, vědci a nadšenci a podílet se na prezentaci nejnovějších výzkumů, aktivit nebo zájmů. Během listopadu 2018 se uskuteční ve členských státech ESA série rozhovorů a akcí na místní úrovni, které budou mít za cíl propagovat kosmické aktivity mezi nejširší veřejností. Od škol přes lokální společenské místnosti až po průmyslové podniky nebo univerzity.
Generální ředitel ESA Johann Wörner k tomu uvádí: „Zvu každého z evropské kosmické rodiny, aby se přidal k této nové zkušenosti s nemalým přesahem. Každý se může stát hostitelem Space Talk a sdílet své nadšení pro vesmír.“
Vesmír přitom zajímá každého. Podílí se na každodenních životech a pomáhá rozřešit některé z největších výzev, před nimiž lidstvo stojí. Evropský kosmický sektor se významným způsobem podílí na evropské ekonomice a inspiruje mnoha způsoby nejmladší generace.
Kdy jiný, než lidé vyplňující své dny přemýšlením o vesmíru, pracující na kosmických projektech nebo rovnou ve vesmíru žijící, by měl sdílet své nadšení se světem?
Evropští kosmičtí profesionálové mají zodpovědnost informovat veřejnost o tom, co tato organizace a průmysl dělají. Stejně tak je potřeba zajistit, aby každý co nejlépe rozuměl světu, ve kterém žije. Mimo jiné proto, aby byl co nejlépe připravený na svět zítřka.
Pro přípravu a realizaci akce Space Talk ve svém jazyce a stylu se jednoduše dá zaregistrovat na https://spacetalks.net/first-login/ a stáhnout si komunikační sadu. Následně každý získá přístup k centrálnímu webu, kde vytvoří vlastní událost a bude ji propagovat společně s dalšími aktivitami Space Talks.
Evropská kampaň bude kulminovat v sobotu 24. listopadu 2018, ale události spadající pod hlavičku Space Talks mohou být realizovány kdykoliv v průběhu listopadu.
Ke každé prezentaci je dobré přidat i hashtag #SpaceTalks při komunikaci své události.
V rámci běhu Space Talk je k dispozici web https://spacetalks.net/
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama