Aktuality

12.08.2017 01:00

Evektor v Oshkosh

(red), www.evektor.cz Evektor v Oshkosh
Kunovická firma Evektor se i v letošním roce účastnila letecké výstavy Oshkosh AirVenture 2017, která se konala tradičně na letišti Witman Regional  Airport ve státě Wisconsin ve dnech 24. až 30.července 2017. Evektor prezentoval v Oshkoshi svůj nejnovější lehký sportovní letoun Harmony LSA, schválený americkým leteckým úřadem FAA. Letoun Harmony LSA a jeho předchůdce SportStar (první na světě FAA schválenýletoun v kategorii LSA) si vybudovaly  skvělou reputaci mezi americkými leteckými školami a privátními piloty díky své vysoké výrobní kvalitě, provozní spolehlivosti prověřené v náročném provozu v leteckých škol, nízkým provozním nákladům a servisní podpoře poskytované v USA.
Zákazníci mají možnost volby ze 3 motorů, standardní Rotax 912 ULS (100 hp), motor se vstřikováním Rotax 912iS Sport pro nejlepší ekonomii spotřeby paliva a nebo přeplňovaný motor Rotax 914 o výkonu 115 hp pro zvýšený výkon při letech ve větších nadmořských výškách. Evektor nabízí zákazníkům širokou nabídku volitelné výbavy včetně moderních integrovaných systémů digitální avioniky Garmin G3X s dotykovými dipleji o rozměru 10.6” a Dynon SkyView.
S více než 120 dodanými lehkými sportovními letouny na trh USA a celosvětovou flotilou přes 1300 letadel patří Evektor k největším světových výrobcům lehkých sportovních letounů. V České republice pro výcvik privátních pilotů a létání v aeroklubech společnost nabízí letoun SportStar RTC, který je držitelem typového osvědčení od Evropského úřadu pro bezpečnost v letectví (EASA) a dále pro privátní létání a výcvik UL pilotů Evektor dodává na trh letoun EuroStar.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama