Aktuality

06.11.2018 01:00

ERA v Šanghaji

(red), www.era.aero ERA v Šanghaji
Firma ERA se v těchto dnech představuje během veletrhu dovozců China International Import Expo 2018 v Šanghaji. Firma ERA byla oslovena prezidentskou kanceláří jako jeden z významných českých exportérů technologií do Čínské lidové republiky, kde se její systémy pro řízení letového provozu fungují v této zemi již deset let. Navíc je jednou z firem zařazených do programu mezinárodní diplomatické a obchodní spolupráce jménem Belt and Road.
Veletrh se koná 5. až 10. listopadu 2018 v Národním výstavním a kongresovém centru v Šanghaji a podle agentury CzechTrade jde o jednu z nejvýznamnějších ekonomických událostí tohoto roku v Číně. Připravuje ji čínské ministerstvo průmyslu a pokrývat bude širokou škálu výrobků ve strojírenském průmyslu. Prezident Zeman chce svou účastí české firmy nejen podpořit, ale česká delegace je bude i aktivně promovat. ERA je jednou z nich, protože její projekt na letišti v Pekingu se letos dostal na seznam cca třiceti prestižních projektů česko-čínské průmyslové spolupráce Belt and Road. Tento program má oficiální podporu čínského i českého státního aparátu a zahrnuje oblasti letectví, zdravotnictví, energetiku ad.
ERA loni zvítězila v mezinárodním tendru na dodávku systému řízení letového provozu pro plánovaně největší letiště na světě, které bude otevřeno v roce 2019 ve čtvrti Daxing, části hlavního města Číny Pekingu. Bude mít šest vzletových drah a kapacitu 130 milionů cestujících ročně. ERA byla vybrána jako osvědčený partner čínského řízení letového provozu – před deseti lety uvedla do provozu svůj přehledový systém na stávajícím pekingském letišti, čímž se zvýšila jeho propustnost a tím i bezpečnost pro tisíce návštěvníků letních olympijských her Peking 2008. Během následující dekády pak ERA dodala do Číny další tři systémy – na letiště ve městech Šanghaj, Changsha a Zhengzhou.
ERA je rovněž prvním a zatím jediným zahraničním výrobcem, který je oprávněn dodávat multilaterační přehledové systémy pro řízení letového provozu pro čínská letiště. Má na to speciální certifikáty pro systémy monitorování letadel ve vzduchu i pohybu servisních vozidel na ploše, vydané Čínským řízením letového provozu CAAC China. ERA pomohla CAAC ustanovit standardy pro tuto technologii, pravidla pro certifikaci a její použití v Číně.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama