Aktuality

13.02.2019 01:00

ERA v Kyrgyzstánu

(red), www.era.aero ERA v Kyrgyzstánu
Pardubická společnost ERA (která je členem skupiny Omnipol) prošla úspěšně testy SAT a tím dokončila projekt instalace přehledového systému WAM pro řešení bezpečnosti letového provozu v nejvytíženějších částech vzdušného prostoru Kyrgyzstánu. Systém bude sledovat koncovou příletovou oblast mezinárodního letiště u města Osh a dva hlavní letové koridory vedoucí na hranice země, především vytížený vzdušný prostor směrem na Rusko.
Koncovým zákazníkem je kyrgyzské řízení letového provozu Kyrkgyzaeronavigatsia, který vyjádřil spokojenost s výsledky testování i celkovou dobou trvání projektu. Hlavním cílem Kyrkgyzaeronavigatsie bylo nahrazení sekundárního radaru, který překročil hranici životnosti, novou progresivní technologií multilaterace. ERA na dodávce systému spojujícího výhody multilaterace s technologií ADS-B spolupracovala s místní firmou Asiainfo. Síť sensorů má devět pozemních stanic, které budou dle předpokladu v blízké budoucnosti doplněny o dalších devět. 
Horami obehnaná vnitrozemská Kyrgyzská republika sousedí s Kazachstánem, Uzbekistánem, Tádžikistánem a Čínskou lidovou republikou, a v posledních třech jmenovaných zemích má ERA rovněž své systémy. Hornatý terén země si vyžádal, aby pět stanic bylo umístěno v oblastech okolo 3000 metrů nad mořem. Mezinárodní letiště Osh slouží druhému největšímu městu Kyrgyzstánu po hlavním městě Biškeku.
Společnost ERA vyrábí a implementuje systémy zajišťující bezpečnost letového provozu, a to pro civilní i vojenské účely. Navazuje na vývoj a výrobu někdejší pardubické společnosti Tesla a její systémy zúročují půlstoletí vývoje originální české technologie v oblasti pasivní radiolokace. ERA například vyvinula unikátní pasivní sledovací systém VERA-NG pro sledování a identifikaci cílů ve vzduchu, na zemi i na moři, využitelný pro protivzdušnou obranu  moderní elektronický boj. Definovala tak novou kategorii senzorů, tzv. PET (Passive ESM Tracker - Pasivní sledovací a průzkumný systém).
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama