Aktuality

24.03.2019 01:00

ERA v Himalájích

(red), www.era.aero ERA v Himalájích
Společnost ERA, která je členem skupiny Omnipol, v těchto dnech podepsala smlouvu s nepálským řízením letového provozu na dodání systému pro monitorování vzdušného prostoru nad územím Nepálské republiky. Tím se Nepál stává čtyřiašedesátou zemí, kam ERA za čtvrtstoletí existence vyvezla své technologie. ERA dodá síť stanic pro řízení letového provozu na čtyři nepálská letiště: Bhairahawa, Nepalgunj a Dhangadhi a především pro Mezinárodní letiště Tribhuvan sloužící hlavnímu městu Káthmándú. Tato stanice bude umístěna na hoře Mount Phulchoki na okraji masivu Himalájí ve výšce 2 400 metrů nad mořem.
Díky novému systému získá nepálské řízení letového provozu přehled nad celým územím Nepálu kromě vlastních Himalájí a nástroj pro kontrolu letového provozu na všech velkých letištích, včetně klíčového letiště v Káthmándú, na němž přistávají i výpravy horolezců toužících pokořit některou z osmitisícovek.
Smlouvu s českou firmou uzavřela místní organizace řízení letového provozu CAAN (Civil Aviation Authority Nepal) v lednu po vyhraném tendru na konci roku 2018. ERA na této zakázce spolupracuje s firmou Pacific Commercial Co. Ltd.
„ERA splnila nejlépe podmínky soutěže díky svým zkušenostem s instalací přehledových řešení pro letový provoz v zemích sousedících s Nepálem; její systémy již léta úspěšně fungují v Indii a v Číně,” uvedl Ondřej Jebálek, obchodní manažer ERA.
Nepálský tým již vybral vhodné lokality pro rozmístění stanic včetně horských terénů, instalace systému je plánována na srpen a uvedení do provozu na konec tohoto roku. Navržená síť stanic ADS-B bude pracovat na bázi osvědčeného certifikovaného systému NEO by ERA s robustním designem, který je odolný proti výkyvům počasí, energeticky nenáročný a šetrný k prostředí. I proto byl vybrán jako vyhovující ekologické řešení chránící unikátní přírodu Nepálu.
ADS-B na rozdíl od tradičních pozemních radarů, které se dotazují a používají „odpovědi“ letadlových odpovídačů, letadlo vybavené technologií ADS-B (Automatic Dependent Surveillance - Broadcast) automaticky vysílá každou sekundu svou přesnou GNSS polohu. Informace, které obdrží pozemní stanice ADS-B, zahrnují identifikaci letounu, jeho výšku, rychlost a další užitečné údaje pro řídící letového provozu. ERA nabízí chytré sítě ADS-B stanic s jedním operačním výstupem. Přídavné funkce ADS-B jsou dostupné také jako volba ke každému multilateračnímu systému ERA.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama