Aktuality

30.01.2019 01:00

ERA dodá systém pro HungaroControl

(red), www.era.aero ERA dodá systém pro HungaroControl
Výrobce leteckých sledovacích systémů pro vojenský i civilní sektor společnost ERA, která je členem skupiny Omnipol před několika dny podepsala smlouvu s maďarským řízením letového provozu HungaroControl na dodávku systému založeného na technologii ADS-B, který bude sledovat letový provoz ve vzdušném prostoru regionů Kőrishegy a Püspökladány. Systém má za úkol vylepšit pokrytí zajišťované standardním radarem. HungaroControl si pro tento projekt vybral firmu ERA po zkušenostech s letištním sledovacím systémem, který  funguje dvanáct let na mezinárodním letišti v hlavním městě Budapešti.
První zakázku v Maďarsku - na instalaci letištního multilateračního systému, který pomáhá s řízením provozu na budapešťském letišti Ference Liszta v Budapešti – získala ERA v roce 2006. Tento systém sestává z více než 20 pozemních stanic a postupně jej doplnilo i přes 100 ks majáčků SQUID pro trackování polohy letištních vozidel. Upgrade systému proběhl v roce 2015 jako součást projektu takzvané “virtuální věže”, který umožňuje leteckým dispečerům HungaroControlu řídit letecký provoz na ploše letiště v Budapešti na dálku namísto  klasického řízení letového provozu z kontrolní věže. ERA tak významně přispěla k bezpečnému pohybu letadel i vozidel v perimetru letiště.
Podle kvalifikovaných odhadů počet letů nad Evropou vzroste do roku 2030 na téměř 14 milionů ročně. Maďarské řízení letového provozu HungaroControl proto průběžně investuje do nejmodernějších technologií. Letadlo vybavené technologií ADS-B (Automatic Dependent Surveillance - Broadcast) automaticky vysílá každou sekundu svou přesnou GNSS polohu ve formátu ADS-B vzkazu. Informace, které obdrží pozemní stanice ADS-B, zahrnují identifikaci letounu, jeho výšku, rychlost a další užitečné údaje pro bezpečné řízení letového provozu.
Mezinárodní letiště pojmenované podle nejslavnějšího maďarského skladatele Ference Liszta (též známé jako letiště Ferihegy) je největší ze všech letišť v zemi a slouží především dvoumilionové Budapešti. Po Frankfurtu, Vídni a Ruzyni jde o čtvrté nejrušnější letiště ve střední Evropě.
HungaroControl je národní organizace řízení letového provozu, která má kromě vzdušného prostoru Maďarska na starost také blízké Kosovo.
(red), www.era.aero
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama