Aktuality

13.03.2020 22:29

Emirates zavádí další preventivní opatření

(red), www.bestcg.com Emirates zavádí další preventivní opatření

Společnost Emirates zavedla od 12. března 2020 screeningová měření teploty pro všechny pasažéry mířící z Mezinárodního letiště v Dubaji do USA. Snímače teploty budou umístěny ve všech odletových branách do USA, počínaje letem EK231 mířícím na Mezinárodní letiště Washington Dulles. Pokud bude u některého z cestujících naměřena vyšší než běžná teplota, podstoupí tento pasažér navazující vyšetření. Jedná se o další opatření doplňující kontroly tělesné teploty, které jsou po příletu prováděny všem cestujícím.

Emirates mimo jiné pozastavila lety mezi Dubají a Itálií, poslední let mezi těmito dvěma destinacemi se uskuteční 15. března 2020. Letecká společnost ve spolupráci s příslušnými úřady nadále sleduje vývoj situace v souvislosti s šířením COVID-19.
Tato bezpečnostní opatření byla přijata v reakci na nejnovější vývoj pandemické situace. Společnost Emirates spolupracuje se zdravotními a regulačními orgány (včetně Dubai Health Authority) s cílem splnit co nejlépe mezinárodní směrnice týkající se výskytu COVID-19. Aby zajistila zdraví a bezpečnost všech svých pasažérů, plánuje postupně zavést kontrolní měření teploty na všech letech z Dubaje.
Cestující by i v této mimořádné situaci měli dodržovat doporučený čas příjezdu na letiště, tj. zhruba tři hodiny před odletem, aby byly zajištěny plynulé odbavovací postupy a cestovní formality.
Společnost Emirates zavedla na základě vlastní iniciativy bezpečnostní opatření v podobě intenzivnějších úklidových a dezinfekčních postupů, díky nimž zajišťuje bezpečnost ve více než 248 letadlech odlétajících denně z Dubaje. Letecká společnost používá vysoce kvalitní čisticí prostředky, u nichž je prokázaná schopnost zneškodnit viry i bakterie. Tyto přípravky navíc zanechávají na povrchu dlouhodobou ochrannou vrstvu proti virům, bakteriím a plísním. Čisticí proces zahrnuje otření všech povrchů na palubě letadla, stejně jako běžně prováděné úklidové aktivity – výměnu potahů na opěrkách hlavy, výměnu materiálů určených ke čtení, vysávání a další úklidové aktivity.
V případě, že by byl zjištěn případ COVID-19 na palubě, bude provedena další dezinfekce
a nadstavbové čištění veškerých povrchů v letadle včetně dezinfekce čalouněného vybavení kabiny.  Potahů i polštáře v blízkosti zasaženého místa budou kompletně nahrazeny. Výměna by se týkala i využívaných vzduchových filtrů HEPA, které dokáží zničit až 99 % bakterií a virů.
Cestující mají možnost upravit si datum své cesty bez jakýchkoliv poplatků u všech letů, které byly rezervovány před 31. březnem 2020. Pro více informací týkajících se storno poplatků navštivte: emirates.com.
 
 

Menu

Z fotogalerie

Hlavní partneři webu

Databáze letišť

Army burza

Partneři webu

 

WebArchiv - archiv českého webu

Reklama